PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polimex prosi o ponowne przesunięcie terminu wykonania zobowiązań

  • wnp.pl
  • 03 lut 2014 08:06

Polimex-Mostostal - w związku z kolejnym naruszeniem umowy restrukturyzacyjnej - wystąpił do wierzycieli o zgodę na przesunięcie terminu wykonania zobowiązań do 30 kwietnia.

REKLAMA

Naruszenie umowy restrukturyzacyjnej polegało na niezapłaceniu w terminie do 31 stycznia przez spółkę na rzecz wierzycieli będących stroną umowy całości odsetek od kredytów oraz wierzytelności obligatariuszy, które były objęte umową. Polimex nie zapłacił także roszczeń zwrotnych z tytułu wypłat z gwarancji wystawionych przez banki.
- Najistotniejszym skutkiem wystąpienia przedmiotowego przypadku naruszenia Umowy jest możliwość wypowiedzenia Umowy przez każdego Wierzyciela. Spółka wystąpiła do Wierzycieli o zgodę na przesunięcie ww. terminu na dzień 30 kwietnia 2014 r. - poinformował Polimex.

Polimex-Mostostal 25 października podpisał aneks do umowy restrukturyzacyjnej z Pekao, PKO BP, BOŚ, BZ WBK oraz Bankiem Millennium, a także obligatariuszami posiadającymi wierzytelności z tytułu obligacji wyemitowanych przez spółkę o łącznej wartości nominalnej około 144 mln zł.

Aneks określa warunki drugiego etapu restrukturyzacji finansowej spółki - zmiany zasad obsługi zadłużenia finansowego.

Według jego głównych ustaleń, data ostatecznej spłaty zadłużenia finansowego spółki udzielonego przez banki finansujące oraz wierzytelności obligatariuszy z tytułu obligacji została przesunięta do 31 grudnia 2019 r. Spłata zadłużenia będzie dokonywana w latach 2016-2019 zgodnie z harmonogramem uzgodnionym z wierzycielami.

Natomiast restrukturyzacja operacyjna Polimeksu przewiduje m.in. kontynuację zbywania aktywów, które nie są kluczowe w działalności spółki. Sprzedawane aktywa będą obejmować akcje i udziały w spółkach zależnych, zbędny majątek rzeczowy lub zorganizowane części przedsiębiorstwa.

Zgodnie umową zawartą z wierzycielami, Polimex jest zobowiązany jest do uzyskania z tego tytułu kwoty nie mniejszej niż 600 mln zł do 31 grudnia 2015 r. Dotychczas spółka pozyskała tego źródła ok. 383 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA