PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polimex prosi o ponowne przesunięcie terminu wykonania zobowiązań

  • wnp.pl
  • 03 lut 2014 08:06

Polimex-Mostostal - w związku z kolejnym naruszeniem umowy restrukturyzacyjnej - wystąpił do wierzycieli o zgodę na przesunięcie terminu wykonania zobowiązań do 30 kwietnia.

REKLAMA

Naruszenie umowy restrukturyzacyjnej polegało na niezapłaceniu w terminie do 31 stycznia przez spółkę na rzecz wierzycieli będących stroną umowy całości odsetek od kredytów oraz wierzytelności obligatariuszy, które były objęte umową. Polimex nie zapłacił także roszczeń zwrotnych z tytułu wypłat z gwarancji wystawionych przez banki.
- Najistotniejszym skutkiem wystąpienia przedmiotowego przypadku naruszenia Umowy jest możliwość wypowiedzenia Umowy przez każdego Wierzyciela. Spółka wystąpiła do Wierzycieli o zgodę na przesunięcie ww. terminu na dzień 30 kwietnia 2014 r. - poinformował Polimex.

Polimex-Mostostal 25 października podpisał aneks do umowy restrukturyzacyjnej z Pekao, PKO BP, BOŚ, BZ WBK oraz Bankiem Millennium, a także obligatariuszami posiadającymi wierzytelności z tytułu obligacji wyemitowanych przez spółkę o łącznej wartości nominalnej około 144 mln zł.

Strefa premium - propertynews.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA