PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polimex przedstawił zmodyfikowany plan restrukturyzacji

  • Autor: PAP
  • 24 mar 2014 09:07

Polimex-Mostostal opracował i przedstawił wierzycielom zmodyfikowany plan restrukturyzacji , który obejmuje zarówno dalszą restrukturyzację operacyjną, jak i finansową. Plan został już przedstawiony głównym wierzycielom i zakłada m.in. oddłużenie poprzez konwersję części długu na akcje - podał Polimex w raporcie rocznym.

REKLAMA

"Z uwagi na trudności w realizacji obecnych postanowień umowy ZOZF (umowa ws. zasad obsługi zadłużenia finansowego - PAP), dotyczących realizacji zakładanych wpływów ze sprzedaży majątku, konieczności pozyskiwania gwarancji i kapitału obrotowego w celu pozyskiwania i realizacji nowych kontraktów oraz z uwagi na występowanie przypadków naruszenia warunków UZOZF, zarząd spółki opracował zmodyfikowany plan restrukturyzacji, który obejmuje zarówno dalszą restrukturyzację operacyjną, jak i finansową, bazując na porozumieniu z wierzycielami i wsparciu akcjonariuszy" - napisano w sprawozdaniu.

"Plan ten został już przedstawiony głównym wierzycielom stanowiącym strony UZOZF. Spółka planuje zakończyć negocjacje i podpisać stosowne aneksy do umowy ZOZF w ciągu najbliższego miesiąca do dwóch" - dodano.

Kluczowe założenia nowej koncepcji restrukturyzacyjnej obejmują m.in.: oddłużenie poprzez konwersję części długu na akcje oraz wyposażenie przez instytucje finansowe spółki w gwarancje kontraktowe w bezpiecznej dla nich strukturze wspartej restrukturyzacją operacyjną całej grupy. Zakładane też jest uzupełnienie brakujących środków na pokrycie luki finansowej, w tym kapitału obrotowego oraz przeterminowanych zobowiązań, przy udziale akcjonariuszy oraz poprzez dalszą sprzedaż zbędnego majątku.

Spółka poinformowała, że podejmuje szereg działań operacyjnych zmierzających do sprzedaży majątku, w tym wydzielenie siedleckiego Mostostalu w odrębną spółkę, np. ma umożliwić jej ewentualną sprzedaż, wprowadzenie na giełdę czy też pozostawienie w grupie, jako odrębnego podmiotu.

Polimex analizuje jest kwestię sprzedaży Torpolu, a z uwagi na fakt, iż w ocenie zarządu poprawiły się warunki rynkowe, ponownie rozważany jest wariant wprowadzenia Torpolu na giełdę i sprzedaż części akcji na rynku publicznym.

Spółka finalizuje sprzedaż znacznej części nieruchomości. Planuje wpływy z tej transakcji w najbliższych tygodniach w kwocie przekraczającej 100 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA