PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polimex przygotowuje IPO spółki zależnej

  • Autor: PAP
  • 19 maj 2014 08:27

Polimex Mostostal chce do końca czerwca przeprowadzić ofertę publiczną swojej spółki zależnej Torpol. Maciej Stańczuk, p.o. prezesa Polimeksu Mostostalu, zakłada, że Polimex Mostostal w ofercie sprzeda cały posiadany pakiet akcji Torpolu.

REKLAMA

"Torpol trafi na giełdę. Mówiliśmy o inwestorze strategicznym, gdyż mieliśmy wiele ofert na stole, ale chcemy dotrzymać harmonogram upublicznienia Torpolu. Torpol powinien pojawić się na giełdzie do końca czerwca. Wiele wskazuje na to, że będziemy sprzedawać całość posiadanych udziałów" - powiedział PAP Stańczuk.

Prospekt emisyjny Torpolu trafił do Komisji Nadzoru Finansowego w połowie marca. Z wypowiedzi Stańczuka wynika, że prace nad nim weszły już w końcową fazę.

"W najbliższym czasie spodziewamy się zatwierdzenia prospektu przez KNF" - powiedział p.o. prezesa Polimeksu Mostostalu.

Oferującymi akcje Torpolu będą BZ WBK i PKO BP. Polimex Mostostal nie ujawnia szacunkowej wartości oferty.

Polimex-Mostostal jest właścicielem 100 proc. akcji Torpolu.

Torpol specjalizuje się w kompleksowej realizacji obiektów komunikacyjnych takich jak: szlaki i stacje kolejowe, torowiska tramwajowe, drogi i ulice oraz obiekty inżynierskie. Świadczy również usługi z zakresu budowy, modernizacji i remontów sieci elektroenergetycznych napowietrznych i kablowych, sygnalizacji świetlnej sterowania ruchem drogowym itp.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA