PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polimex wreszcie wychodzi na prostą?

  • wnp.pl
  • 15 wrz 2014 12:13

Polimex-Mostostal na polskim rynku był potęgą i miał zostać eksportowym czempionem. Losy grupy potoczyły się inaczej. Po dwóch trudnych latach wchodzi ona w kolejny etap restrukturyzacji.

REKLAMA

Polimex-Mostostal mógł podzielić los upadłego PBG, innej czołowej polskiej grupy budowlanej (która również na fali koniunktury zaangażowała się w inwestycje drogowe), gdyby nie pomoc rządowej Agencji Rozwoju Przemysłu. ARP zostało akcjonariuszem Polimeksu, a państwowy parasol ochronny sprawił, że również banki i obligatariusze uwierzyli w to, iż więcej pieniędzy odzyskają dzięki restrukturyzacji spółki, a nie jej upadłości.
Grupa nadal posiada duży majątek w postaci aktywów produkcyjnych, spółek zależnych i nieruchomości, a także ma największy z podmiotów działających na krajowym rynku portfel zleceń, o wartości ok. 7 mld zł.

Jego dominującą część tworzą prace przy realizacji dwóch największych i strategicznych inwestycji energetycznych, czyli budowie nowych bloków w elektrowniach Kozienice i Opole.

Choć Polimex starał się realizować ustalenia zawarte z wierzycielami w grudniu 2012 r. poprzez wyprzedaż majątku i optymalizację zatrudnienia, to warunki restrukturyzacji były zbyt rygorystyczne, aby spółka mogła ustabilizować płynność finansową, niezbędną do pozyskiwania nowych zleceń i odzyskania zaufania kontrahentów - podwykonawców oraz dostawców.

Przeczytaj cały artykuł na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA