PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polimex znów nie dotrzymał umowy z wierzycielami

  • Autor: PAP
  • 02 maj 2014 08:25

Polimex-Mostostal nie dotrzymał wymogów lutowego porozumienia z wierzycielami, na mocy którego zrzekli się oni uprawnień wynikających z naruszenia przez spółkę umowy dotyczącej warunków jej finansowania - podał Polimex w komunikacie.

REKLAMA

W rezultacie z dniem 29 kwietnia 2014 r. spółka stała się zobowiązana do dokonania natychmiastowej płatności na rzecz wierzycieli: odsetek od kredytów, odsetek od wierzytelności obligatariuszy, których zapłaty spółka była zobowiązana dokonać do 31 stycznia 2014 r., a także roszczeń zwrotnych z tytułu wypłat z gwarancji wystawionych przez banki-strony umowy.

Spółka wystąpiła do wierzycieli z wnioskiem o udzielenie zgody na odroczenie terminu płatności tych zobowiązań do 3 czerwca 2014 r. Nie zgodził się jednak na to jeden z wierzycieli i termin wymagalności zobowiązań spółki nie został zmieniony.

"Najistotniejszym skutkiem wystąpienia przedmiotowego przypadku naruszenia umowy jest możliwość wypowiedzenia umowy przez każdego wierzyciela" - podał Polimex.

W połowie lutego wierzyciele wydłużyli Polimeksowi termin do spłaty zobowiązań do 30 kwietnia.

Spółka podała też w komunikacie, że 30 kwietnia nie wykonała swoich zobowiązań płatniczych wobec instytucji finansowych nie będących stroną umowy w zakresie roszczenia zwrotnego z tytułu wypłaty z gwarancji ubezpieczeniowej oraz kwot pieniężnych z tytułu poręczeń udzielonych przez spółkę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA