PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polscy liderzy branży budowlanej pod lupą analityków

  • wnp.pl
  • 24 cze 2014 09:38

Polscy liderzy branży budowlanej pod lupą analityków

Budimex: wiodący beneficjent nowego budżetu UE. Erbud: wzrost rentowności i rozwój w energetyce. Unibep: silny portfel i przepływy operacyjne - to jedne z głównych czynników, które mają świadczyć o dobrych perspektywach tych spółek. Niepewna może być przyszłość Elektrobudowy, a Trakcji trudno będzie poprawić poziom zarobków.

REKLAMA

Analitycy Domu Maklerskiego Banku BPS rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla pięciu spółek z sektora budowlanego - jak podkreślili - z pozytywnym nastawieniem do fundamentów branży i jej perspektyw w najbliższych latach. Rekomendacje zostały wydane 13 czerwca, a 23 czerwca podano je do publicznej wiadomości.
DM Banku BPS radzi kupować akcje Budimeksu (cena docelowa 146 zł), Erbudu (25,9 zł) i Unibepu (8,6 zł), a w przypadku Elektrobudowy (92 zł) wydał rekomendację "trzymaj". Natomiast akcjonariuszom Trakcji (0,95 zł) zaleca sprzedaż posiadanych walorów.

Zdaniem analityków, Budimex jest liderem na polskim rynku budowlanym i będzie jednym z największych beneficjentów nowej perspektywy unijnej.

- Uważamy, że spółka wyróżnia się jakością, stabilną pozycją finansową i unikalną umiejętnością zarządzania kapitałem obrotowym. Pozytywnego trendu spodziewamy się również w segmencie deweloperskim - napisano w rekomendacji.

- Dodatkowo Budimex dzieli się systematycznie wygenerowanymi zyskami ze swoimi akcjonariuszami. To wszystko sprawia, że jesteśmy pozytywnie nastawieni do spółki i uważamy, że jest ona aktualnie niedowartościowana - podkreślono.

Analitycy prognozują dla grupy Budimeksu w 2014 r. 4,66 mld zł przychodów oraz 171,8 mln zł zysku netto. W 2015 r. ma to być odpowiednio 5,31 mld zł oraz 219,3 mln zł, a w 2016 r. - 6,08 mld zł oraz 270,0 mln zł.

W przypadku Erbudu wskazano, że dobra kontraktacja w poprzednich kwartałach zaowocowała wypracowaniem rekordowego backlogu przez grupę.

- Uważamy, że spółka nie będzie musiała teraz brać udziału w wojnie cenowej i będzie mogła skupić się na poprawie rentowności swoich zleceń. Widzimy na to szanse poprzez zapowiadany przez Erbud wzrost sprzedaży w segmencie energetycznym - stwierdzono.

- Uważamy, że wystosowany ostatnio pozew z lotniska w Modlinie do spółki nie stanowi na razie materialnego ryzyka. Zalecamy kupno walorów spółki, gdyż uważamy, że jest ona aktualnie niedowartościowana - dodano.

DM Banku BPS prognozuje w 2014 r. dla grupy Erbudu 1,31 mld zł przychodów oraz 20,5 mln zł zysku netto. W 2015 r. ma to być 1,39 mld zł oraz 25,8 mln zł, a w 2016 r. - 1,43 mld zł i 28,1 mln zł.

Analitycy wskazali, że Unibep posiada silny backlog, który tak jak w przypadku Erbudu, pozwoli mu na ostrożne wybieranie kolejnych kontraktów z wyższą marżą.

- Do Unibepu jesteśmy także pozytywnie nastawieni z powodu generowanych przez niego dodatnich operacyjnych przepływów finansowych - zaznaczono.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA