PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Poprawa ocen koniunktury w branży budowlanej

  • Autor: PAP
  • 22 kwi 2015 15:42

Przedsiębiorstwa z branży budowlanej od stycznia formułują coraz mniej pesymistyczne opinie na temat koniunktury w budownictwie - poinformował w komunikacie Główny Urząd Statystyczny.

REKLAMA

Z badania GUS wynika, że w kwietniu ogólny klimat koniunktury w budownictwie kształtuje się na poziomie minus 4, wobec minus 7 w marcu.

- Poprawę koniunktury sygnalizuje 15 proc. przedsiębiorstw, a jej pogorszenie – 19 proc. (przed miesiącem odpowiednio 14 proc. i 21 proc.). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie. W kwietniu oceny bieżącego portfela zamówień, produkcji budowlano-montażowej i sytuacji finansowej są mniej pesymistyczne niż w ubiegłym miesiącu i w analogicznym okresie ostatnich trzech lat. Nadal jest sygnalizowany wzrost opóźnień płatności za wykonane roboty budowlano-montażowe - napisano w komentarzu.

 - Prognozy portfela zamówień, produkcji budowlano-montażowej oraz sytuacji finansowej są optymistyczne, lepsze od przewidywań formułowanych w marcu. Dyrektorzy przedsiębiorstw po raz pierwszy od czerwca 2011 r. przewidują nieznaczny wzrost zatrudnienia. Przedsiębiorcy spodziewają się nieco mniej znaczącego od zapowiadanego w ubiegłym miesiącu spadku cen robót budowlano-montażowych - dodano.

Ponadto badanie wskazuje, że spośród badanych podmiotów 23 proc. planuje prowadzenie prac budowlano-montażowych za granicą.

- Kwiecień jest drugim z kolei miesiącem, w którym dyrektorzy tych przedsiębiorstw spodziewają się nieznacznego wzrostu portfela zamówień na roboty budowlano-montażowe na rynkach zagranicznych - dodano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA