PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Poprawa ocen koniunktury w branży budowlanej

  • Autor: PAP
  • 22 kwi 2015 15:42

Przedsiębiorstwa z branży budowlanej od stycznia formułują coraz mniej pesymistyczne opinie na temat koniunktury w budownictwie - poinformował w komunikacie Główny Urząd Statystyczny.

REKLAMA

Z badania GUS wynika, że w kwietniu ogólny klimat koniunktury w budownictwie kształtuje się na poziomie minus 4, wobec minus 7 w marcu.

- Poprawę koniunktury sygnalizuje 15 proc. przedsiębiorstw, a jej pogorszenie – 19 proc. (przed miesiącem odpowiednio 14 proc. i 21 proc.). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie. W kwietniu oceny bieżącego portfela zamówień, produkcji budowlano-montażowej i sytuacji finansowej są mniej pesymistyczne niż w ubiegłym miesiącu i w analogicznym okresie ostatnich trzech lat. Nadal jest sygnalizowany wzrost opóźnień płatności za wykonane roboty budowlano-montażowe - napisano w komentarzu.

 - Prognozy portfela zamówień, produkcji budowlano-montażowej oraz sytuacji finansowej są optymistyczne, lepsze od przewidywań formułowanych w marcu. Dyrektorzy przedsiębiorstw po raz pierwszy od czerwca 2011 r. przewidują nieznaczny wzrost zatrudnienia. Przedsiębiorcy spodziewają się nieco mniej znaczącego od zapowiadanego w ubiegłym miesiącu spadku cen robót budowlano-montażowych - dodano.

Ponadto badanie wskazuje, że spośród badanych podmiotów 23 proc. planuje prowadzenie prac budowlano-montażowych za granicą.

- Kwiecień jest drugim z kolei miesiącem, w którym dyrektorzy tych przedsiębiorstw spodziewają się nieznacznego wzrostu portfela zamówień na roboty budowlano-montażowe na rynkach zagranicznych - dodano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA