PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Porr przejmie Bilfinger Infrastructure

  • wnp.pl
  • 12 cze 2015 07:49

Porr AG zawarł z Bilfinger SE wstępną umowę kupna Bilfinger Infrastructure. Sprzedaż polskiej spółki to element strategii Bilfingera, która zakłada odejście od tradycyjnej dla koncernu działalności budowlanej na rzecz usług dla energetyki i przemysłu, a także sektora nieruchomości.

REKLAMA

Podpisanie umowy to konsekwencja wcześniejszego porozumienia, które zawarto w ubiegłym tygodniu. Ustalona kwota transakcji wynosi 21,5 mln euro, a jej finalizacja wymaga zgody ze strony UOKiK, co jest spodziewane w ciągu najbliższych 10 tygodni.

Bilfinger Infrastructure zanotował w 2014 r. 166 mln euro przychodów, z czego 32 mln euro w Norwegii. Spółka zatrudnia ok. 800 pracowników i działa w sektorze budownictwa drogowo-mostowego, inżynierii lądowej i wodnej oraz w energetyce.

Dla porównania działalność budowlana Porr w Polsce w 2014 r. wygenerowała 300 mln euro przychodów i pochodziła głównie z sektora kubaturowego i kolejowego.

- To przejęcie świadczy o realizacji naszych strategicznych planów w Polsce. Kompetencje Bilfinger Infrastructure uzupełniają brakujące elementy w naszym portfolio - skomentował Karl-Heinz Strauss, prezes Porr, cytowany w komunikacie koncernu.

- Ponadto dzięki tej akwizycji otwierają się przed nami interesujące perspektywy na nowym i bardzo atrakcyjnym rynku norweskim - dodał.

Jak podał Bilfinger, przychody netto ze sprzedaży polskiej spółki, po odliczeniu kosztów transakcyjnych, wyniosą ok. 20 mln euro i będą niższe od wartości firmy w bilansie koncernu, która wynosi 25 mln euro.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że po wcześniejszej sprzedaży spółki budowlanej znaleźliśmy również nabywcę dla firmy infrastrukturalnej w postaci renomowanego europejskiego podmiotu - podkreślił Joachim Enenkel, członek Zarządu Bilfingera.

Dodał, że spółki oraz ich pracownicy mają przed sobą bardzo dobre perspektywy. Pozytywnie szanse na przyszłość ocenił również Piotr Kledzik, prezes Bilfinger Infrastructure.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że znaleźliśmy inwestora branżowego z tak dobrą reputacją i jasną wizją rozwoju. Razem z Porr liczymy na dalszy rozwój naszej spółki oraz wzajemne wykorzystanie potencjałów przy kompleksowej realizacji dużych kontraktów. Jestem pewien, iż wspólnie możemy osiągnąć bardzo dużo - stwierdził Kledzik. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA