PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Powstał pierwszy w Europie akcelerator biznesu w branży nieruchomościowej

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 paź 2014 10:56

Powstał pierwszy w Europie akcelerator biznesu w branży nieruchomościowej

Firmy Cushman & Wakefield i Spire Ventures poinformowały o zawarciu strategicznego partnerstwa z Pi Labs, pierwszym w Europie akceleratorem przedsiębiorczości w sektorze technologii koncentrującym się na nieruchomościach.

REKLAMA

Firmę Pi Labs założyli Faisal Butt (założyciel i dyrektor generalny Spire Ventures, dawniej Hamilton Bradshaw Real Estate) oraz Umesh Kumar (poprzednio associate w TechStars i Oxygen), aby ułatwić młodym firmom (tzw. start-upom) rozwój działalności w branży nieruchomości i innowacji technologicznych. W ramach programu Pi Labs otrzymają one dostęp do środków inwestycyjnych, wsparcia mentorskiego i przestrzeni biznesowej.

Począwszy od października 2014 r. innowacyjne młode firmy z sektora nieruchomości będą mogły ubiegać się o udział w programie akceleratora Pi Labs odbywającym się w obiekcie Second Home o powierzchni prawie 1,9 tys. mkw. w londyńskiej dzielnicy Shoreditch. Twórcą  Second Home jest Rohan Silva, były doradca brytyjskiego premiera Davida Camerona i główny architekt londyńskiej inicjatywy Tech City UK.

W ramach strategicznego partnerstwa z Pi Labs dział technologiczny firmy Cushman & Wakefield pod kierunkiem Juliette Morgan, dyrektora ds. nieruchomości w Tech City UK, przeprowadzi się do Second Home stając się integralną częścią programu akceleratora. Program Pi Labs powstał z inicjatywy przedsiębiorcy Faisala Butta i Umesha Kumara (dyrektora Pi Labs odpowiadającego za sprawy bieżące), którzy są przekonani, że oparte na kompleksowej platformie podejście do innowacji w obszarze nieruchomości zwiększy prawdopodobieństwo sukcesu nowopowstających firm w porównaniu z indywidualnie podejmowanymi działaniami, jak ma to miejsce obecnie.

Dzięki tej inicjatywie firma Cushman & Wakefield znajdzie się w centrum londyńskiego ekosystemu technologicznego i będzie współpracować z przedsiębiorcami, innowatorami technologicznymi i firmami kreatywnymi. Jednocześnie zapewni dostęp do specjalistycznej wiedzy o poszczególnych sektorach nieruchomości oraz możliwości nawiązywania kontaktów i współpracy. W przypadku Spire Ventures projekt Pi Labs stanowi naturalny kolejny etap działalności po inwestycji w największego w Wielkiej Brytanii internetowego pośrednika w obrocie nieruchomości eMoov, a ostatnio także w serwis Spacious. Tym samym firma Spire Ventures stała się najaktywniejszym w Londynie inwestorem w start-upy nieruchomościowo-technologiczne.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA