PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Powstał pierwszy w Europie akcelerator biznesu w branży nieruchomościowej

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 paź 2014 10:56

Powstał pierwszy w Europie akcelerator biznesu w branży nieruchomościowej

Firmy Cushman & Wakefield i Spire Ventures poinformowały o zawarciu strategicznego partnerstwa z Pi Labs, pierwszym w Europie akceleratorem przedsiębiorczości w sektorze technologii koncentrującym się na nieruchomościach.

REKLAMA

Firmę Pi Labs założyli Faisal Butt (założyciel i dyrektor generalny Spire Ventures, dawniej Hamilton Bradshaw Real Estate) oraz Umesh Kumar (poprzednio associate w TechStars i Oxygen), aby ułatwić młodym firmom (tzw. start-upom) rozwój działalności w branży nieruchomości i innowacji technologicznych. W ramach programu Pi Labs otrzymają one dostęp do środków inwestycyjnych, wsparcia mentorskiego i przestrzeni biznesowej.

Począwszy od października 2014 r. innowacyjne młode firmy z sektora nieruchomości będą mogły ubiegać się o udział w programie akceleratora Pi Labs odbywającym się w obiekcie Second Home o powierzchni prawie 1,9 tys. mkw. w londyńskiej dzielnicy Shoreditch. Twórcą  Second Home jest Rohan Silva, były doradca brytyjskiego premiera Davida Camerona i główny architekt londyńskiej inicjatywy Tech City UK.

W ramach strategicznego partnerstwa z Pi Labs dział technologiczny firmy Cushman & Wakefield pod kierunkiem Juliette Morgan, dyrektora ds. nieruchomości w Tech City UK, przeprowadzi się do Second Home stając się integralną częścią programu akceleratora. Program Pi Labs powstał z inicjatywy przedsiębiorcy Faisala Butta i Umesha Kumara (dyrektora Pi Labs odpowiadającego za sprawy bieżące), którzy są przekonani, że oparte na kompleksowej platformie podejście do innowacji w obszarze nieruchomości zwiększy prawdopodobieństwo sukcesu nowopowstających firm w porównaniu z indywidualnie podejmowanymi działaniami, jak ma to miejsce obecnie.

Dzięki tej inicjatywie firma Cushman & Wakefield znajdzie się w centrum londyńskiego ekosystemu technologicznego i będzie współpracować z przedsiębiorcami, innowatorami technologicznymi i firmami kreatywnymi. Jednocześnie zapewni dostęp do specjalistycznej wiedzy o poszczególnych sektorach nieruchomości oraz możliwości nawiązywania kontaktów i współpracy. W przypadku Spire Ventures projekt Pi Labs stanowi naturalny kolejny etap działalności po inwestycji w największego w Wielkiej Brytanii internetowego pośrednika w obrocie nieruchomości eMoov, a ostatnio także w serwis Spacious. Tym samym firma Spire Ventures stała się najaktywniejszym w Londynie inwestorem w start-upy nieruchomościowo-technologiczne.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA