PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prezes spółki Polimex Mostostal przewiduje wzrost zamówień na realizację projektów komercyjnych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 cze 2011 13:23

Prezes spółki Polimex Mostostal przewiduje wzrost zamówień na realizację projektów komercyjnych

Galeria Olimpia w Bełchatowie, hotel Prudential w Warszawie, Puławski Park Naukowo-Technologiczny, zespół budynków na terenie MARR Business Park w Krakowie czy kompleks termalno-basenowy w Uniejowie - to tylko część projektów na rynku nieruchomości komercyjnych, których wykonawcą jest Polimex-Mostostal SA. W sumie zamówienia z sektora budownictwa ogólnego stanowią w portfolio firmy 23 proc. - Przewidujemy, że będzie następował stopniowy i równomierny wzrost zamówień na realizację biur, hoteli, centrów handlowych i logistycznych - poinformował nas Konrad Jaskóła, prezes zarządu Polimex-Mostostal SA.

REKLAMA

W porównaniu do okresu boomu budowlanego, portfel zamówień wielu firm budowlanych, działających na rynku nieruchomości komercyjnych, zmniejszył się. Dotyczy to również spółki Polimex Mostostal. - W ubiegłych latach, w analogicznych okresach, tego typu kontraktów było więcej, tj. w 2009 roku - ok. 30 proc., natomiast w 2010 roku - ok. 26 proc. - informuje prezes spółki.

Jak dodaje, realizacja nieruchomości komercyjnych wyróżnia się porównywalnym stopniem komplikacji, jak inne projekty w budownictwie, a tym samym ich atrakcyjność z punku widzenia uzyskiwanych marż jest podobna. - Z naszego punktu widzenia, tj. bardzo dużej firmy wykonawczej, w tej grupie kontraktów atrakcyjniejsze są te o wyższych wartościach - podsumowuje Jaksóła.

Konrad Jaskóła podkreśla, że mimo tego iż budownictwo ogólne ma stosunkowo duży udział w rocznej sprzedaży firmy, najbardziej perspektywicznym sektorem działalności jest jednak budownictwo energetyczne i infrastrukturalne. - Marże uzyskiwane w budownictwie ogólnym plasują się średnio na wyższym poziome niż te uzyskiwane w sektorze budownictwa drogowego. Natomiast są niższe od uzyskiwanych w bardziej wymagających sektorach budownictwa, gdzie niezbędne są specjalne umiejętności, tj. np. w energetyce, chemii i ochronie środowiska - podkreśla prezes firmy Polimex-Mostostal.

Polimex-Mostostal to firma inżynieryjno-budowlana, aktywna na rynku od 1945 roku. Firma realizuje głównie obiekty w systemie „pod klucz" w roli generalnego realizatora inwestycji, jak również w układach konsorcjalnych z innymi podmiotami. W czerwcu spółka deweloperska Echo Investment SA wybrała Polimex-Mostostal SA na generalnego wykonawcę centrum handlowego Olimpia w Bełchatowie. Wartość kontraktu to 80,3 mln zł. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA