PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Region EMEA coraz bardziej istotny dla przychodów Colliers International

  • Autor: Propertynews.pl
  • 29 paź 2015 08:03

Region EMEA coraz bardziej istotny dla przychodów Colliers International Monika Rajska-Wolińska, Colliers International

Firma Colliers International Group Inc. ogłosiła wyniki operacyjne i finansowe za trzeci kwartał zakończony 30 września 2015 roku. Ogólne przychody wzrosły o 13 proc. Wzrost przychodów w regionie EMEA wyniósł aż 67 proc.

REKLAMA

W trzecim kwartale 2015 r. przychody Colliers International Group wyniosły 420,3 mln dolarów, co oznacza wzrost o 13 proc. (25 proc. w walucie lokalnej) w stosunku do analogicznego kwartału w roku ubiegłym. Skorygowany zysk EBITDA wyniósł 43,0 mln dolarów i tym samym wzrósł aż o 39 proc. (55 proc. w walucie lokalnej).

Skorygowany EPS (wskaźnik zysk za akcję) wzrósł w tym czasie o 49 proc. i wyniósł 0,52 dolara za akcję. Wskaźnik GAAP EPS z działalności kontynuowanej wyniósł 0,20 dolara za akcję – dla porównania w trzecim kwartale ubiegłego roku był na poziomie 0,26 dolara na akcję. Gdyby wyłączyć wpływ zmian kursów walut to w trzecim kwartale tego roku skorygowany EPS i GAAP EPS byłby o około 0,08 dolara wyższe.

Od stycznia coraz lepiej

W okresie dziewięciu miesięcy zakończonym 30 września 2015 r. przychody Colliers International Group wyniosły 1,17 mld dolarów, co oznacza wzrost o 12 proc. (24 proc. w walucie lokalnej) w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Skorygowany zysk EBITDA sięgnął 102,2 mln dolarów, co oznacza, że wzrósł o 28 proc. (44 proc. w walucie lokalnej). Skorygowany wskaźnik EPS wyniósł 1,21 dolara i był o 41 proc. wyższy w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego.

Wskaźnik GAAP EPS z działalności kontynuowanej za okres dziewięciu miesięcy przyniósł stratę w wysokości 0,37 dolara na akcję w porównaniu do 0,10 dolara na akcję w tym samym okresie ubiegłego roku. Na wynik ten wpłynął proces podziału korporacji na dwie niezależne spółki FirstService oraz Colliers International Group i związane z tym koszty i kompensaty w formie akcji. Proces podziału zakończył się 1 czerwca 2015 r. Wyłączając wpływ zmian kursów walut w bieżącym roku skorygowany EPS i GAAP EPS byłby o około 0,18 dolara wyższe.

 EMEA rośnie na znaczeniu

W trzecim kwartale 2015 roku przychody w regionie EMEA wzrosły o 67 proc. (bazując na walucie lokalnej) i tym samym wyniosły 107,6 mln dolarów – w trzecim kwartale poprzedniego roku były na poziomie 72,5 mln dolarów. Na wzrost przychodów złożyły się w 30 proc. osiągnięte przez firmę wewnętrzne wyniki, a w 37 proc. przeprowadzone ostatnio przejęcia. Wzrost wewnętrzny firmy napędzały w szczególności transakcje kupna/sprzedaży oraz wynajmu powierzchni zrealizowane przy udziale firmy w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Polsce. Skorygowany zysk EBITDA wyniósł 13,2 mln dolarów i był aż o 73 proc. wyższy w porównaniu do tego samego kwartału ubiegłego roku.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA