PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rekordowe wyniki Cushman & Wakefield

  • Autor: Propertynews.pl
  • 17 mar 2015 08:37

Rekordowe wyniki Cushman & Wakefield

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield poinformowała, że jej przychody brutto za 2014 r. wzrosły o 14,0% do rekordowego poziomu 2849,0 mln USD w porównaniu z 2498,6 mln USD rok wcześniej. Skorygowany zysk netto i wzrósł o 33,3% do rekordowej wysokości 61,6 mln USD w porównaniu z 46,2 mln USD w 2013 r.

REKLAMA

- W 2014 r. najważniejszym czynnikiem aktywności na globalnych rynkach nieruchomości był popyt ze strony inwestorów i najemców, co przyczyniło się do rekordowych wyników naszej firmy. Koncentrując się wyłącznie na celach klientów pracownicy C&W doradzali wiodącym firmom z całego świata, w tym między innymi salesforce.com, Millennium Partners i Ericsson, przy zawieraniu istotnych transakcji, które znacząco wpływają na rynek nieruchomości (Transforming the Way the World Works, Shops and LivesTM) - powiedział Edward C. Forst, prezes i dyrektor generalny firmy Cushman & Wakefield.

- Dzięki współpracy różnych działów i biur osiągnęliśmy rekordowe przychody i zyski, co umacnia naszą pozycję wiodącej międzynarodowej firmy świadczącej usługi na rynkach nieruchomości. Tak dobre wyniki zawdzięczamy przede wszystkim wzrostowi o 42% przychodów z tytułu prowizji i wynagrodzeń za usługi w dziale CIS, rekordowemu wolumenowi transakcji w dziale Najmu i sporządzonym wycenom o wartości przekraczającej 1 bilion USD trzeci rok z rzędu - dodał.

- Do przyspieszenia realizacji ambitnego planu strategii rozwoju zachęcają nas nie tylko rekordowe wyniki finansowe, lecz także strategiczne dla nas przejęcie firmy Massey Knakal, nowe nominacje na kluczowych stanowiskach kierowniczych, nowy Globalny Komitet Zarządzający oraz dobra koniunktura gospodarcza - zaznaczył.

W dniu 3 lutego 2015 r. Zarząd C&W Group, Inc. powołał Komitet ds. Weryfikacji Strategii, na czele którego stanął Edward C. Forst, w celu przeanalizowania potencjalnych alternatywnych kierunków rozwoju firmy. Doradcami finansowymi Cushman & Wakefield przy tym przedsięwzięciu zostały firmy Goldman, Sachs & Co. oraz Morgan Stanley & Co. LLC. Należy zaznaczyć, że analiza potencjalnych alternatywnych strategii niekoniecznie doprowadzi do zawarcia jakichkolwiek transakcji.

Rekordowe przychody z tytułu prowizji i wynagrodzeń za usługi wzrosły od ok. 15% do 25% w 2014 r. we wszystkich trzech regionach.

Wzrost przychodów firmy w 2014 r. wynikał przede wszystkim z dobrych wyników działu CIS, którego przychody z tytułu prowizji i wynagrodzeń za usługi wzrosły o 42,1%. Według danych na dzień 31 grudnia 2014 r. wolumen powierzchni nieruchomości zarządzanych przez firmę Cushman & Wakefield na całym świecie wzrósł w porównaniu z końcem 2013 r. o 7% do 102 190 000 mkw. Ponadto dział CIS nawiązał współpracę z kilkoma klientami, w tym z firmą Ericsson, która zleciła Cushman & Wakefield świadczenie kompleksowych usług dla nowego obiektu o powierzchni ponad 37 160 mkw. w ramach jednej z największych w ubiegłym roku transakcji najmu powierzchni biurowej w Dolinie Krzemowej. Firma C&W została również zarządcą kolejnych nieruchomości magazynowych należących do IndCor o powierzchni ponad 641 tys. mkw.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA