PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rekordowy portfel zamówień Erbudu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 15 lis 2016 07:20

Rekordowy portfel zamówień Erbudu Dariusz Grzeszczak, prezes Erbudu

Grupa Erbud, jedna z pięciu największych grup budowlanych w Polsce, po trzech kwartałach 2016 r. zanotowała rekordowy backlog w wysokości ponad 2 miliardów złotych.

REKLAMA

Po pierwszych trzech kwartałach br. skonsolidowany zysk netto z działalność kontynuowanej wzrósł o 23 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2015 r. i wyniósł 26,4 mln zł. Zysk na działalności operacyjnej (EBIT) po III kwartałach 2016 r. wzrósł o ponad 10 proc. i wyniósł 36,9 mln zł.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Erbud ukształtowały się na poziomie 1,214 mln zł i były niższe o 6 proc.  od osiągniętych przed rokiem, głównie w efekcie niższych przychodów w segmencie inżynieryjno-drogowym.

Grupa poprawiła rentowność: marża brutto wzrosła o 0,45 p.p. do 2,7 proc., marża operacyjna EBIT o 0,46 p.p. do 3,0 proc., a marża netto o 0,52 p.p. do 2,2 proc.

Stabilne przychody Grupy Erbud oraz rekordowy portfel zamówień wypracowany po trzech kwartałach 2016 r. to efekt silnej pozycji rynkowej w budownictwie kubaturowym zarówno w kraju jak i za granicą. Na koniec września 2016 r. Grupa Erbud posiadała rekordowy portfel zamówień o wartości 2,020 mln zł, w tym 570 mln zł na rok 2016. Ponadto w okresie od 1 października do 14 listopada 2016 r. Grupa podpisała kolejnych 7 kontraktów, o łącznej wartości ponad 200 milionów złotych.

- Wypracowywane, jak dotąd w niełatwym przecież dla budownictwa 2016 r., solidne wyniki i portfel kontraktów do realizacji, są efektem bardzo dobrych relacji z inwestorami oraz konsekwencji w budowaniu marki Erbud. Możemy pochwalić się także podpisaniem nowych kontraktów w budownictwie przemysłowo-energetycznym o wartości ponad 100 mln złotych – mówi Dariusz Grzeszczak, prezes i znaczący akcjonariusz Erbud.

– Jeśli dodamy do tego rekordowy portfel zamówień w historii Grupy, gdzie warto podkreślić, że niektóre segmenty nie mogą pochwalić się takimi wynikami, nasz portfel świadczy o naprawdę solidnej pozycji m.in. w segmencie kubaturowym, dlatego ze spokojem patrzymy na nadchodzące lata - dodaje Dariusz Grzeszczak.

Spadek zysków w samym trzecim kwartale 2016 r. to efekt ogólnej koniunktury w segmentach inżynieryjno-drogowym i w budownictwie energetycznym. Segment energetyczny zmaga się z brakiem inwestycji publicznych jak również inwestycji prywatnych. Utrata rynku przez Erbud Industry Centrum to efekt rozpoczęcia procesu sprzedaży polskich aktywów francuskiego koncernu EDF, i w związku z tym wstrzymania wszystkich inwestycji oraz remontów.

Decyzją zarządu Erbud koncentruje się na podstawowej działalności grupy, czyli szeroko rozumianych usługach budowlano-montażowych, wykonywanych zarówno w systemie generalnego wykonawstwa jak i podwykonawstwa. W wyniku starannie zaplanowanego procesu dezinwestycji w sektorze deweloperskim, w październiku br, ostatecznie zakończyła się sprzedaż deweloperskiej spółki Budlex. Transakcja została również rozliczona finansowo.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA