PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rewolucja IIoT już się zaczęła. Co to oznacza dla nieruchomości?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 lis 2016 10:15

Rewolucja IIoT już się zaczęła. Co to oznacza dla nieruchomości? Fot. Fotolia

Do 2030 roku przychody z wdrażania rozwiązań Internetu rzeczy w przemyśle USA wyniosą 7,1 biliona dolarów – wynika z ubiegłorocznego raportu “Winning with the Industrial Internet of Things” firmy Accenture. Chiny, Niemcy i Wielka Brytania mogą spodziewać się dwunasto- i trzynastocyfrowych wpływów. Oznacza to, że rewolucja IIoT rozpoczęła się na dobre.

REKLAMA

Jednym ze sposobów napędzania gospodarki i poprawy jakości życia, jest wykorzystanie rozwiązań technologicznych. Coraz więcej państw uwzględnia konieczność rozwoju przemysłowych rozwiązań IoT. W tym celu tworzone są strategie i inicjatywy, które mają za zadanie wcielić je w życie. Jako przykłady można podać między innymi: hub innowacji „Smart Nation” w Singapurze, „Industry 4.0” w Niemczech, czy chińską inicjatywę „Made in China 2025”. Także Stany Zjednoczone wprowadziły już w życie strategię „Smart Cities Initiative”, a jeszcze w tym roku wdrożą krajowy plan dla technologii IIoT. Coraz częściej słyszy się o głośnych wdrożeniach typu „smart”, którym mogą być inteligentne systemy fabryk, miast, czy sieci elektroenergetyczne.

Takie przykłady można mnożyć, jednak zawsze będą miały one pewien wspólny mianownik. Jest nim skupienie na inwestycji w potencjał ludzki, nowe technologie oraz badania i edukacja, w celu pełnego wykorzystania rozwiązań IIoT.

- Działając w ramach Industrial Internet Consortium (IIC), obserwujemy wzrost zainteresowania i rozwój długofalowych planów tworzenia aplikacji IIoT. Ich celem jest ożywienie i ulepszenie podstaw krajowej i międzynarodowej gospodarki, w tym sektorów energetyki, służby zdrowia, rolnictwa, transportu, produkcji i edukacji. Jest bardzo prawdopodobne, że podniesienie poziomu efektywności, bezpieczeństwa i produktywności któregokolwiek z tych filarów gospodarki, będzie skutkować wzrostem PKB – mówi Ireneusz Martyniuk, dyrektor Pionu Przemysłu w Schneider Electric Polska.

Jednym z symptomów wspomnianego wzrostu zainteresowania jest tworzenie kolejnych “stanowisk testowych”. W ciągu ubiegłego roku IIC zaaprobowało powstanie aż 40 ośrodków, których zadaniem jest testowanie i ciągły rozwój zastosowań technologii IIoT. W oparciu o dotychczasowe doświadczenia, można wskazać obszary o największym możliwościach rozwoju IIoT:

Inteligentne gospodarowanie energią i infrastruktura energetyczna

Od inteligentnych sieci wodociągowych, energetycznych czy liczniki – rozwiązania IIoT sprawiają,
że wszystkie elementy systemu produkcji i transmisji energii, napędzają spragniony elektryczności świat w sposób bardziej bezpieczny, efektywny i przyjazny dla środowiska.

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA