PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

RICS chce ujednolicić standardy na rynku nieruchomości w Europie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 paź 2014 15:10

RICS chce ujednolicić standardy na rynku nieruchomości w Europie

RICS Europe wykorzystał obecność na targach Exoi Real w Monachium dla podsumowania minionego roku biznesowego i zaprezentowania liderom branży planów na nadchodzącą przyszłość. Regionalny dyrektor zarządzający RICS, Maarten Vermeulen, zaapelował jednocześnie o ujednolicenie standardów etycznych na rynku nieruchomości w Europie.

REKLAMA

Maarten Vermeulen FRICS, regionalny dyrektor RICS w Europie, Rosji i CIS opowiedział o tym, co sam określił jako kamienie milowe RICS nowej strategii w regionie.

- W roku finansowym 2013-14 RICS osiągnął doskonały wynik 13% przyrostu netto wykwalifikowanych członków i otrzymał bardzo dobrą ocenę świadczonych usług ze strony dotychczasowych członków. Możemy z dumą powiedzieć, że ponad 95% z nich z sukcesem wypełniło wymagane minimum 20 godzin nieustannego kształcenia zawodowego (CPD) w ramach podnoszenia kwalifikacji, wiedzy i kompetencji indywidualnych, jak i całej organizacji. Ten satysfakcjonujący wynik jest efektem ciągłych inwestycji w rozwój, reglamentację i monitoring promowanych przez nas standardów - powiedział Vermeulen.

Według szefa RICS coraz więcej podmiotów zaczęło uznawać standardy RICS dla rynku nieruchomościowego. - Po miesiącach intensywnych prac, konsultacji społecznych i ponad 50 próbnych wersjach, w listopadzie br. roku ukażą się wytyczne dla międzynarodowych standardów pomiaru nieruchomości biurowych. Będziemy również aktywnie uczestniczyć i promować koalicje organizacji działających na rzecz rozwoju międzynarodowych standardów pomiaru w budownictwie (ICMS), świadomi fundamentalnej roli jaką mamy do odegrania w zakresie upowszechniania międzynarodowych standardów etycznych (IES). W planach mamy również uruchomienie pierwszej Europejskiej Akademii RICS Online (OLA) - dodaje.


Wobec ożywienia na światowym rynku nieruchomości Maarten Vermeulen zwrócił także uwagę na rosnącą potrzebę jednolitości standardów na rynku nieruchomości w Europie

- Kierowanie się tymi sami standardami na rynku nieruchomości jest korzystne dla wszystkich jego aktorów - powiedział Vermeulen.

Podczas tegorocznej edycji EXPO Real RICS zaproponował rozbudowany program, z sesją dedykowaną rosnącemu uznaniu dla RICS i jego standardów w świecie oraz specjalną sesją coachingu i mentoringu dla młodych profesjonalistów. Organizację reprezentuje m.in. prezydent elekt RICS, Martin Brühl FRICS oraz Judith Gabler, dyrektor operacyjny w Europie, a także wielu innych członków seniorów RICS z całej Europy.

  • 1
  • 2

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA