PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rynek biurowy sprzyja doradcom

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 27 mar 2018 14:09

Rynek biurowy sprzyja doradcom fot. Pixabay

Wolumen transakcji przeprowadzonych na krakowskim rynku w 2017 roku przez firmę Cushman & Wakefield wyniósł prawie 55 tys. mkw. (w 28 umowach), z czego największy udział stanowiły nowe transakcje.To 28-procentowy udział na krakowskim rynku biurowym.

REKLAMA

Firma reprezentowała szerokie spektrum najemców, odpowiadając na różne potrzeby lokalnych i międzynarodowych podmiotów z wielu branż. Nowe umowy najmu z udziałem Cushman & Wakefield podpisali w Krakowie między innymi: ALTEN, ESET, Euro-Net, InnoEnergy CE, KingFisher, MIG, Miquido, OPW (PetroVend), Revolut i TrueBlue, a zajmowane dotychczas powierzchnie powiększyli między innymi: Akamai, Alior Bank oraz GlobalLogic.

Eksperci z Cushman & Wakefield doradzali nie tylko najemcom. Firma reprezentuje w Krakowie także właścicieli nowych budynków biurowych oraz jako jedyna agencja ma tak duże doświadczeniem w re-lettingu istniejących obiektów. W portfolio firmy znajdują się takie budynki jak Astris, Quattro Business Park czy Z1. W 2017 roku Cushman & Wakefield przeprowadził renegocjacje 7 umów najmu na łączną powierzchnię ponad 25 tys. mkw.

- Chciałbym podziękować za zaufanie, jakim już od wielu lat obdarzają nas klienci. Dzięki nim od kilku lat bardzo intensywnie rozwijamy się w Krakowie, co pozwoliło nam w rezultacie osiągnąć pozycję lidera. Kolejne lata zapowiadają się równie intensywnie. Popyt utrzymuje się na wysokim poziomie, co pozwala deweloperom optymistycznie patrzeć w przyszłość i realizować kolejne inwestycje. Szacujemy, że pod koniec 2019 roku krakowski rynek powinien osiągnąć wielkość ok. 1,45 mln mkw. - mówi Michał Galimski, Associate w Dziale Powierzchni Biurowych w Cushman & Wakefield.

- Dynamiczny rozwój Krakowa idealnie wpisuje się w trend decentralizacji rynku biurowego w Polsce. Jeszcze 5 lat temu krakowski rynek biurowy był 8-krotnie mniejszy od warszawskiego, w tej chwili różnica ta zmalała do niecałej 5-krotności. Kraków jest strategicznym rynkiem dla naszej firmy i planujemy rozwijać tu wszystkie nasze linie biznesowe - mówi Krzysztof Misiak, Partner, Dyrektor Sekcji Miast Regionalnych w dziale powierzchni biurowych w Cushman & Wakefield.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA