PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Savills przejął jedną z amerykańskich firm doradczych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 19 maj 2014 10:52

Savills przejął jedną z amerykańskich firm doradczych

Savills plc poinformował o planowanym przejęciu Studley Inc., niezależnej firmy z sektora nieruchomości komercyjnych, specjalizującej się w reprezentacji najemców w Stanach Zjednoczonych, za kwotę 260 mln USD (154 mln GBP), płatną w ratach począwszy od zakończenia transakcji do 31 maja 2017 r., w gotówce, wekslach oraz akcjach Savills.

REKLAMA

Założona w 1954 roku z siedzibą w Nowym Jorku, Studley jest prywatną firmą, świadczącą usługi w zakresie reprezentacji najemców, zarządzania projektami i doradztwa. Studley zatrudnia ponad 400 licencjonowanych brokerów i 175 pracowników biurowych w 25 oddziałach w USA. Największy udział w obrotach przynoszą biura Studley w Nowym Jorku, Waszyngtonie, Południowej Kalifornii (LA), Chicago i Houston. Oprócz usług związanych z wynajmem, nowojorski odział Studley świadczy usługi doradcze na rynkach kapitałowych. Od czasu pomyślnego wykupu firmy przez kadrę zarządzającą w 2002 roku, Studley jest własnością 139 partnerów. Większość starszych stażem brokerów, jest związana z firmą od ponad 15 lat.

Przejęcie Studley zapewni firmie mocne podstawy do dalszego rozwoju, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Azji i Europie. Na koniec roku 2013, obroty Studley wyniosły 233 mln USD, a zysk brutto 6,0 mln USD. Wyniki w pierwszym kwartale 2014 r. wykazały istotny wzrost w stosunku do analogicznego okresu w roku 2013. Ponadto Studley posiada 49 proc. udziałów w AOS Studley, francuskiej firmie doradczej, koncentrującej działalność na reprezentacji najemców i zarządzaniu projektami, działającej na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Po przejęciu, ta firma zostanie przeznaczona na sprzedaż, a zysk ze sprzedaży zasili aktywa Studley. Na koniec roku 2013, aktywa brutto Studley, w tym firma AOS, zostały wycenione na 113 mln USD.

Strefa premium - propertynews.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA