PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Savills przejął jedną z amerykańskich firm doradczych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 19 maj 2014 10:52

Savills przejął jedną z amerykańskich firm doradczych

Savills plc poinformował o planowanym przejęciu Studley Inc., niezależnej firmy z sektora nieruchomości komercyjnych, specjalizującej się w reprezentacji najemców w Stanach Zjednoczonych, za kwotę 260 mln USD (154 mln GBP), płatną w ratach począwszy od zakończenia transakcji do 31 maja 2017 r., w gotówce, wekslach oraz akcjach Savills.

REKLAMA

Założona w 1954 roku z siedzibą w Nowym Jorku, Studley jest prywatną firmą, świadczącą usługi w zakresie reprezentacji najemców, zarządzania projektami i doradztwa. Studley zatrudnia ponad 400 licencjonowanych brokerów i 175 pracowników biurowych w 25 oddziałach w USA. Największy udział w obrotach przynoszą biura Studley w Nowym Jorku, Waszyngtonie, Południowej Kalifornii (LA), Chicago i Houston. Oprócz usług związanych z wynajmem, nowojorski odział Studley świadczy usługi doradcze na rynkach kapitałowych. Od czasu pomyślnego wykupu firmy przez kadrę zarządzającą w 2002 roku, Studley jest własnością 139 partnerów. Większość starszych stażem brokerów, jest związana z firmą od ponad 15 lat.

Przejęcie Studley zapewni firmie mocne podstawy do dalszego rozwoju, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Azji i Europie. Na koniec roku 2013, obroty Studley wyniosły 233 mln USD, a zysk brutto 6,0 mln USD. Wyniki w pierwszym kwartale 2014 r. wykazały istotny wzrost w stosunku do analogicznego okresu w roku 2013. Ponadto Studley posiada 49 proc. udziałów w AOS Studley, francuskiej firmie doradczej, koncentrującej działalność na reprezentacji najemców i zarządzaniu projektami, działającej na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Po przejęciu, ta firma zostanie przeznaczona na sprzedaż, a zysk ze sprzedaży zasili aktywa Studley. Na koniec roku 2013, aktywa brutto Studley, w tym firma AOS, zostały wycenione na 113 mln USD.

Transakcja będzie realizowana w drodze fuzji przedsiębiorstw, zgodnie z którą, Savills zapłaci Studley 260 mln USD w gotówce, wekslach i udziałach, co reprezentuje wartość bieżącą na poziomie 224 mln USD (przy średnim koszcie kapitału uzyskanego przez Savills). Forma i struktura proponowanej płatności jest następująca:

• Pierwsza płatność w wysokości ok. 130 mln USD. Około połowa pierwszej płatności zostanie uiszczona w 6,1 mln nowych akcji zwykłych Savills (o wartości ok. 65 mln USD), które mają być wydane akcjonariuszom sprzedającego w trzech równych ratach rocznych, począwszy od dnia pierwszej rocznicy zakończenia transakcji. Różnica zostanie wypłacona w gotówce po zakończeniu transakcji; i

• wekslach o wartości nominalnej ok. 130 mln USD, z czego weksle o wartości 60 mln USD zostaną wypłacone po roku od zakończenia transakcji, a kolejnych 70 mln USD, po trzech latach. Większość posiadaczy będą stanowili udziałowcy ze strony sprzedającego, którym zostanie wypłacona wartość nominalna po trzech latach od zakończenia transakcji, jednak tylko wówczas, gdy pozostaną oni aktywnie zaangażowani w działalność biznesową w dniu wypłaty.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA