PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Skanska otwiera oddział w Białymstoku

  • Autor: Propertynews.pl
  • 31 lip 2015 08:08

Skanska otwiera oddział w Białymstoku Budynek Urzędu Dozoru Technicznego, budowa zrealizowana przez Skanska

Jedna z czołowych firm budowlanych w Polsce otworzyła swój oddział w Białymstoku. Nowo powstała placówka – Oddział Budownictwa Ogólnego i Inżynieryjnego specjalizować się będzie w realizacjach kubaturowych i inżynieryjnych.

REKLAMA

Skanska podjęła decyzję o otwarciu nowego oddziału w celu jeszcze efektywniejszego wykorzystania potencjału woj. podlaskiego. Silna lokalna obecność i rozwój jednostek regionalnych to jeden z kluczowych elementów strategii biznesowej Skanska S.A. w Polsce.

Siedziba nowo powstałej placówki - Oddziału Budownictwa Ogólnego i Inżynieryjnego zlokalizowana jest w Białymstoku przy ul. Marjańskiego 3.

Dotychczas projekty wykonywane przez Skanska w Podlaskiem były realizowane z poziomu warszawskiego oddziału firmy.

- Utworzenie nowej struktury na tym terenie stanowi dla nas przełomowy moment. Teraz będziemy jeszcze bliżej rynku, naszych budów i klientów – mówi Paweł Machnicki, dyrektor Budownictwa Ogólnego, Skanska.

Spółka dostrzega w województwie ogromny potencjał inwestycyjny, o czym świadczy nie tylko jego strategiczne położenie, ale przede wszystkim potencjał gospodarczy, administracyjny i intelektualny.

- Nasza dotychczasowa obecność na tym terenie opierała się na wykonawstwie projektów z zakresu budownictwa ogólnego. Jestem przekonany, że otwarcie nowego oddziału, także o kompetencji inżynieryjnej, w perspektywie czasu, pozwoli nam na rozwój w tym obszarze – mówi Jarosław Prasał, Dyrektor Oddziału Budownictwa Ogólnego i Inżynieryjnego w Białymstoku, Skanska.

Firma przez cały czas rozwija swoją działalność w regionie. W ciągu zaledwie kilku lat zrealizowała na tym terenie różnorodne projekty z zakresu budownictwa kubaturowego. Wśród przeprowadzonych inwestycji znajdują się m.in. Centrum Transferu Technologii w Suwałkach, realizacja infrastruktury kolejowego przejścia granicznego w Siemianówce, budowa ciągu pieszo-rowerowego nad Kanałem Augustowskim czy zakończona w ostatnim czasie budowa siedziby Urzędu Dozoru Technicznego w Białymstoku.

- Obecnie prowadzimy m.in. budowę Regionalnego Centrum Leczenia Bólu w Mońkach, inwestycję, która z pewnością szczególnie posłuży lokalnej społeczności - mówi Jarosław Prasał.

– Mamy nadzieję, że dzięki naszej obecności na rynku podlaskim i wykonawstwie m.in. takich projektów jak ten, będziemy mieli okazję jeszcze nie raz zaznaczyć swoją obecność w regionie - dodaje.

Obecnie Skanska dynamicznie zwiększa zatrudnienie. Już w tej chwili jest największą firmą budowlaną w Polsce, dając pracę ponad 7,5 tysiącom specjalistów.

- Z pewnością wraz ze wzrostem wykonywanych przez nas kontraktów, zwiększymy zapotrzebowanie na zatrudnienie nowych pracowników w oddziale. Dotychczas, od początku działalności w tym regionie, udało nam się zatrudnić 39 pracowników – mówi Jarosław Prasał. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA