PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Skanska otwiera oddział w Białymstoku

  • Autor: Propertynews.pl
  • 31 lip 2015 08:08

Skanska otwiera oddział w Białymstoku Budynek Urzędu Dozoru Technicznego, budowa zrealizowana przez Skanska

Jedna z czołowych firm budowlanych w Polsce otworzyła swój oddział w Białymstoku. Nowo powstała placówka – Oddział Budownictwa Ogólnego i Inżynieryjnego specjalizować się będzie w realizacjach kubaturowych i inżynieryjnych.

REKLAMA

Skanska podjęła decyzję o otwarciu nowego oddziału w celu jeszcze efektywniejszego wykorzystania potencjału woj. podlaskiego. Silna lokalna obecność i rozwój jednostek regionalnych to jeden z kluczowych elementów strategii biznesowej Skanska S.A. w Polsce.

Siedziba nowo powstałej placówki - Oddziału Budownictwa Ogólnego i Inżynieryjnego zlokalizowana jest w Białymstoku przy ul. Marjańskiego 3.

Dotychczas projekty wykonywane przez Skanska w Podlaskiem były realizowane z poziomu warszawskiego oddziału firmy.

- Utworzenie nowej struktury na tym terenie stanowi dla nas przełomowy moment. Teraz będziemy jeszcze bliżej rynku, naszych budów i klientów – mówi Paweł Machnicki, dyrektor Budownictwa Ogólnego, Skanska.

Spółka dostrzega w województwie ogromny potencjał inwestycyjny, o czym świadczy nie tylko jego strategiczne położenie, ale przede wszystkim potencjał gospodarczy, administracyjny i intelektualny.

- Nasza dotychczasowa obecność na tym terenie opierała się na wykonawstwie projektów z zakresu budownictwa ogólnego. Jestem przekonany, że otwarcie nowego oddziału, także o kompetencji inżynieryjnej, w perspektywie czasu, pozwoli nam na rozwój w tym obszarze – mówi Jarosław Prasał, Dyrektor Oddziału Budownictwa Ogólnego i Inżynieryjnego w Białymstoku, Skanska.

Firma przez cały czas rozwija swoją działalność w regionie. W ciągu zaledwie kilku lat zrealizowała na tym terenie różnorodne projekty z zakresu budownictwa kubaturowego. Wśród przeprowadzonych inwestycji znajdują się m.in. Centrum Transferu Technologii w Suwałkach, realizacja infrastruktury kolejowego przejścia granicznego w Siemianówce, budowa ciągu pieszo-rowerowego nad Kanałem Augustowskim czy zakończona w ostatnim czasie budowa siedziby Urzędu Dozoru Technicznego w Białymstoku.

- Obecnie prowadzimy m.in. budowę Regionalnego Centrum Leczenia Bólu w Mońkach, inwestycję, która z pewnością szczególnie posłuży lokalnej społeczności - mówi Jarosław Prasał.

– Mamy nadzieję, że dzięki naszej obecności na rynku podlaskim i wykonawstwie m.in. takich projektów jak ten, będziemy mieli okazję jeszcze nie raz zaznaczyć swoją obecność w regionie - dodaje.

Obecnie Skanska dynamicznie zwiększa zatrudnienie. Już w tej chwili jest największą firmą budowlaną w Polsce, dając pracę ponad 7,5 tysiącom specjalistów.

- Z pewnością wraz ze wzrostem wykonywanych przez nas kontraktów, zwiększymy zapotrzebowanie na zatrudnienie nowych pracowników w oddziale. Dotychczas, od początku działalności w tym regionie, udało nam się zatrudnić 39 pracowników – mówi Jarosław Prasał. 


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA