PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Skanska wśród najlepszych pracodawców w Polsce

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 maj 2015 12:16

Już po raz szósty Skanska otrzymała tytuł Idealnego Pracodawcy w największym badaniu opinii studentów w Polsce – Universum Student Survey 2015 w kategorii „Inżynieria”. Równocześnie, firma już po raz ósmy z rzędu zajęła pierwsze miejsce w rankingu Firma dla Inżyniera.

REKLAMA

Universum Student Survey jest cyklicznym badaniem przeprowadzanym w 28 krajach, w którym studenci wskazują najlepsze miejsca przyszłej pracy. W tegorocznej polskiej edycji wzięło udział prawie 23,6 tys. młodych ludzi z 70 uczelni wyższych, którzy oceniali pracodawców w 7 kategoriach. Skanska została wyróżniona w kategorii „Inżynieria” szósty rok z rzędu.

Spółka jest również liderem corocznego rankingu Firma dla Inżyniera, który zawiera listę firm najbardziej cenionych przez kadrę techniczną i specjalistów IT w Polsce. Zestawienie jest tworzone przez Bank Danych o Inżynierach, a o pozycji firmy decydują głosy specjalistów – doświadczonych pracowników, jak i inżynierów o krótszym stażu pracy. Każdy z nich podaje trzech, według niego najlepszych pracodawców, a dodatkowo może wskazać inne przyczyny, dla których chciałby pracować w danej firmie: możliwość awansu, dodatki pozapłacowe, atmosfera w pracy, możliwości rozwoju, lokalizacja, atrakcyjność wynagrodzenia, dostęp do nowych technologii oraz międzynarodowe środowisko.

Czołówkę obecnych na polskim rynku pracodawców tworzą duże, zwykle międzynarodowe firmy – liderzy rynkowi w swoich branżach.

- Od czternastu lat obserwujemy pewną grupę firm, które niezmiennie zajmują czołowe miejsca w rankingu - mówi Grzegorz Żebrowski, dyrektor Banku Danych o Inżynierach.

- Analizując przyczyny wskazania tych firm jako najatrakcyjniejszych pracodawców, widzimy, że w rankingu dominują firmy innowacyjne, które stale dbają o rozwój swoich pracowników, dostarczają możliwości uczenia się od najlepszych, oferują atrakcyjny pakiet socjalny. Są to przedsiębiorstwa stale rozwijające się i z sukcesem realizujące swoją strategię. Inżynierowie chcą pracować w firmach, gdzie można zdobyć ciekawe doświadczenie - dodaje.

Podczas gdy poszczególne firmy odnotowują w rankingu wzrosty i upadki, Skanska nieprzerwanie od kilku lat plasuje się na pierwszym miejscu.

- To, że już po raz ósmy raz z rzędu jesteśmy liderem w rankingu Firma dla Inżyniera i po raz szósty otrzymujemy tytuł Idealnego Pracodawcy wśród studentów traktujemy jako ogromne wyróżnienie - mówi Katarzyna Skorupka-Podziewska, dyrektor ds. zarządzania zasobami ludzkimi w Skanska S.A.

  • 1
  • 2

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA