PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Słabsza koniunktura w budownictwie

  • Autor: PAP
  • 22 wrz 2015 17:26

We wrześniu ogólny klimat koniunktury w budownictwie kształtuje się na poziomie minus 5 wobec minus 1 w sierpniu - podał GUS. Poprawę koniunktury sygnalizuje 13 proc. przedsiębiorstw, a jej pogorszenie 18 proc., wobec odpowiednio 15 proc. i 16 proc. przed miesiącem.

REKLAMA

Autorzy badania wskazują, że diagnozy portfela zamówień, produkcji budowlano-montażowej oraz sytuacji finansowej są bardziej niekorzystne od zgłaszanych w sierpniu.

"Odpowiednie prognozy są pesymistyczne (w przypadku portfela zamówień oraz produkcji budowlano-montażowej po raz pierwszy od lutego br., a w przypadku sytuacji finansowej – od marca br.)" - podano.

"Nadal jest sygnalizowany wzrost opóźnień płatności za wykonane roboty budowlano-montażowe. Redukcje zatrudnienia mogą być bardziej znaczące od planowanych w sierpniu" - dodano.

GUS podał, że przedsiębiorcy zapowiadają spadek cen robót budowlano-montażowych, nieco większy od oczekiwanego w ubiegłym miesiącu.

W komunikacie podano również, że spośród badanych podmiotów 24 proc. (przed rokiem 22 proc.) planuje prowadzenie prac budowlanomontażowych za granicą.

"Wrzesień jest drugim z kolei miesiącem, w którym dyrektorzy tych przedsiębiorstw spodziewają się spadku portfela zamówień na roboty budowlanomontażowe na rynkach zagranicznych" - napisano. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA