PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Solidne wyniki Grupy Mostostal Warszawa

  • Autor: Andrzej Goławski
  • 21 mar 2017 12:23

Solidne wyniki Grupy Mostostal Warszawa Andrzej Goławski

Mostostal Warszawa znacząco wzrósł w 2016 roku. Jak komentuje Andrzej Goławski, prezes zarządu spółki, było to możliwe pomimo mniejszej liczby przetargów.

REKLAMA

Rok 2016 był wyzwaniem dla całej branży budowlanej z uwagi na mniejszą od oczekiwanej liczbę postępowań przetargowych - w szczególności w zamówieniach publicznych. Podkreślić natomiast należy, iż w stosunku do roku 2015 odnotowaliśmy 44-procentowy wzrost w zakresie wartości podpisanych kontraktów w stosunku do roku poprzedniego. W 2016 roku Grupa Mostostal Warszawa pozyskała nowe kontrakty na łączną kwotę 0,6 mld zł.

Pomimo spadku produkcji budowlano-montażowej, Grupa Mostostal Warszawa kontynuowała zapoczątkowaną w 2014 roku tendencję pozytywnych wyników finansowych i zakończyła rok zyskiem brutto w kwocie 41 mln zł. W 2016 roku Grupa odnotowała 15 mln zł zysku netto z działalności kontynuowanej, w którym uwzględnione zostało zdarzenie jednorazowe, jakim było utworzenie odpisu na część aktywa z tytułu podatku odroczonego w kwocie 12 mln zł, co w konsekwencji wpłynęło na obniżenie wyniku netto o tę kwotę. Osiągnęliśmy skonsolidowany przychód ze sprzedaży w kwocie 1,4 mld zł, który w porównaniu do 2015 roku wzrósł o 10 proc.

Na dzień 31 grudnia 2016 roku Grupa Mostostal Warszawa posiadała 216 mln zł środków pieniężnych i ich ekwiwalentów. Zadłużenie finansowe, uwzględniając leasing, kredyty bankowe oraz dług korporacyjny względem Acciona Construcción, wyniosło 221 mln zł.

Posiadamy bardzo korzystny profil zadłużenia finansowego, gdyż tylko 17 mln zł z 221 mln zł to kredyty bankowe i leasing (9 mln zł według stanu na dzień 31.12.2015 r.). Zredukowaliśmy również o 3 mln euro nasz dług korporacyjny w stosunku do Acciony Construcción, który na koniec 2016 roku wyniósł 204 mln zł. Na dzień dzisiejszy terminy spłaty udzielonych pożyczek zostały wydłużone, co pozwoli nam na efektywne wykorzystanie tego dodatkowego źródła finansowania w dalszy rozwój Mostostalu Warszawa. Z uwagi na wysokie saldo pożyczek denominowanych w euro, Grupa Mostostal jest narażona na wpływ różnic kursowych z tego tytułu. Wartość ujemnych różnic kursowych od pożyczek ujętych w raporcie za 2016 rok wyniosła 7 mln zł.

Na koniec 2016 roku kapitał własny netto Grupy Mostostal Warszawa wyniósł 238 mln zł (w porównaniu do 31 grudnia 2015 r. zwiększył się o 6 proc.), natomiast zatrudnienie osiągnęło poziom 1.497 pracowników i było wyższe o 23 osoby w porównaniu do stanu na koniec 2015 roku.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA