PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Spółka budowlana Skanska otwiera trzy nowe oddziały

  • Autor: propertynews.pl
  • 06 lis 2014 13:23

Skanska SA wzmacnia swoją obecność w regionach. Firma tworzy Oddziały Budownictwa Inżynieryjnego w Łodzi i Bydgoszczy oraz Budownictwa Ogólnego w Gdańsku.

REKLAMA

Skanska SA ma 19 oddziałów zajmujących się generalnym wykonawstwem i 4 oddziały zapewniające im wsparcie (biuro projektów, oddziały techniczne, wytwórnia konstrukcji stalowych). Wszystkie one odpowiadają za działania firmy w poszczególnych regionach kraju, a obszar ich odpowiedzialności obejmuje jedno lub więcej województw.

„Jednym z istotnych założeń biznesplanu na lata 2010-2015 jest stabilny wzrost poprzez wzmacnianie obecności Skanska na lokalnych rynkach oraz stałe zwiększanie marży z naszej działalności budowlanej. W ubiegłych latach utworzyliśmy nowe oddziały w Olsztynie, Krakowie, Katowicach i Szczecinie. Chcemy to kontynuować na nowych, perspektywicznych dla nas rynkach. W tym celu powołane zostają trzy nowe oddziały: w Łodzi, Bydgoszczy i Gdańsku", mówi Krzysztof Andrulewicz, prezes zarządu Skanska SA.

W Gdańsku otwarty zostaje natomiast Oddział Budownictwa Ogólnego, którego zadaniem jest generalne wykonawstwo obiektów z zakresu budownictwa kubaturowego: centrów handlowych i rozrywkowych, biur, hoteli, budynków mieszkalnych, obiektów sportowych i przemysłowych wraz z towarzyszącą im infrastrukturą. Wcześniej w mieście tym był zlokalizowany oddział inżynieryjny firmy.

W Łodzi i Bydgoszczy powstają nowe Oddziały Budownictwa Inżynieryjnego. Ich celem jest realizacja projektów z zakresu budowy dróg i mostów, budownictwa hydrotechnicznego oraz ochrony środowiska i kolejowego. W Łodzi już wcześniej z sukcesem działała jednostka Budownictwa Ogólnego. Skanska realizowała tutaj także kontrakty inżynieryjne, nie miała jednak odpowiedzialnych za ten rodzaj budownictwa stałych struktur. Również w Bydgoszczy Skanska zdecydowała się na wzmocnienie swojej obecności w regionie i utworzenie lokalnych struktur ze względu na duży potencjał rynkowy w odniesieniu do kontraktów inżynieryjnych.

„Łódzkie, Kujawsko-Pomorskie i Pomorskie to bardzo atrakcyjne rynki w obszarze budownictwa. W ostatnich latach zrealizowaliśmy w tych regionach szereg projektów, między innymi przebudowę ulicy Rojnej w Łodzi, budowę obwodnicy północnej Andrespola, kilka inwestycji dla portu lotniczego Bydgoszcz i rozbudowę ulicy Chodkiewicza w tym mieście, a także budowę Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Gdańsku. Bardzo dobre efekty pracy naszych zespołów w tych miejscach oraz rosnąca liczba i wartość inwestycji skłaniają nas do stworzenia kolejnych lokalnych oddziałów. Przełoży się to na jeszcze lepszą znajomość lokalnego rynku i obsługę klienta", komentuje Krzysztof Andrulewicz.

Wraz z nowymi jednostkami Skanska posiada obecnie w Polsce 9 Oddziałów Budownictwa Ogólnego, 10 Oddziałów Budownictwa Inżynieryjnego oraz 4 oddziały zapewniające wsparcie techniczne. Firma skupia się na projektach o niskim ryzyku i dobrej rentowności. Chętnie realizuje inwestycje o małej i średniej wartości, postrzegając je jako źródło stabilnego biznesu. Między innymi dzięki tej strategii firma rozwija się w Polsce od wielu lat, bez względu na koniunkturę.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA