PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Światowe organizacje pracują nad standardami etycznymi dla branży nieruchomości

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 mar 2016 08:18

Światowe organizacje pracują nad standardami etycznymi dla branży nieruchomości Fot. Fotolia

Ponad 60 organizacji zawodowych działających w obszarze gruntów, budownictwa i nieruchomości na całym świecie łączy siły w jednym celu. Chcą opracować uniwersalne Międzynarodowe Standardy Etyczne.

REKLAMA

Koalicja ponad 60 organizacji zawodowych i instytucji odpowiedzialnych za ustanawianie standardów zainicjowała globalne konsultacje wokół projektu wspólnych zasad etycznych dla profesjonalistów branży gruntów, budownictwa, nieruchomości i infrastruktury na całym świecie.

Sektor budownictwa i nieruchomości to jeden z kluczowych sektorów światowej gospodarki, w którym skumulowana jest znaczna część światowego bogactwa. Stworzenie uniwersalnego zbioru międzynarodowych standardów etycznych ma na celu zwiększenie transparentności i spójności globalnego rynku nieruchomości i zaufania do związanych z nim zawodów.

Jako globalna reprezentacja dla setek tysięcy praktyków nieruchomości z całego świata Koalicja na rzecz Międzynarodowych Standardów Etycznych (IESC) apeluje do wszystkich związanych ze środowiskiem budowlanym organizacji do włączenia się w proces konsultacyjny i wyrażenia własnej opinii na temat nowego Międzynarodowego Standardu Etycznego.

- Podjęliśmy w Pro Progressio decyzję o dołączeniu do Koalicji IESC i reprezentowania w niej potrzeb branży outsourcingu i nowoczesnych usług dla biznesu. Sektor nowoczesnych usług dla biznesu, popularnie nazywany BPO/SSC (Business Process Outsourcing / Shared Service Centres), to jedna z najszybciej rozwijających się branż w Polsce i innych krajach regionu CEE. Firmy z tego sektora są także jednym z największych najemców nowoczesnej powierzchni biurowej, posiadają swoje wymagania co do zajmowanej powierzchni biurowej, a także zwracają uwagę na optymalne wykorzystanie obiektów biurowych. Cieszymy się, że dołączając do Koalicji IESC, będziemy mogli uczestniczyć w pracach związanych z międzynarodowymi standardami etycznymi dla rynku nieruchomości, które będą miały realne przełożenie na dalszy globalny rozwój branży BPO/SSC. O pracach Koalicji, ich efektach oraz decyzjach będziemy na bieżąco informować branżę BPO/SSC - mówi Wiktor Doktór, Prezes Fundacji Pro Progressio.

- Nowy międzynarodowy standard etyczny opracowany został przez grupę niezależnych liderów globalnej branży nieruchomości oraz międzynarodowych ekspertów ds. etyki i ujednolicenia standardów wyznaczonych przez radę zarządzającą Koalicji IESC. Grupa ta obejmuje prominentnych przedstawicieli sektora nieruchomości z Rosji, Chin, Francji, USA, Niemiec, Brazylii, Japonii, Malezji, Kanady i Wielkiej Brytanii. Koalicja zainicjowała trzymiesięczne konsultacje celem zapewnienia, że finałowa wersja standardu będzie miała najwyższą jakość i będzie rozumiana i akceptowana przez wszystkie uczestniczące w konsultacjach organizacje, praktyków rynku i ich klientów. Zaproszenie do udziału w konsultacjach kierowane jest do wszystkich organizacji i profesjonalistów związanych z globalnym rynkiem nieruchomości - tłumaczy Peter Bolton King, przewodniczący Koalicji Międzynarodowych Standardów Etycznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA