PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Szczyt koniunktury w budownictwie spodziewany w 2017 roku

  • wnp.pl
  • 20 kwi 2015 07:57

Ponownego szczytu koniunktury w budownictwie należy spodziewać się w latach 2017-2018, głównie dzięki inwestycjom GDDKiA. Już w 2016 r. produkcja budowlano-montażowa zanotuje solidny wzrost - ocenił dla portalu wnp.pl Dariusz Blocher, prezes Budimeksu. Dodał, że 2015 r. - mimo wcześniejszych prognoz - nie będzie jeszcze rokiem znaczących wzrostów w branży.

REKLAMA

- Nie publikujemy prognoz. Pierwszy kwartał 2015 r. zakończyliśmy zgodnie z naszymi wewnętrznymi planami. Nie należy przy tym w dobrej pogodzie doszukiwać się - jak często jest to robione - powodów do ewentualnych znaczących wzrostów - wskazał prezes.

Dodał, że potwierdzają to w pewien sposób dane dotyczące produkcji budowlano-montażowej za dwa pierwsze miesiące tego roku - okazała się ona wyższa o zaledwie 1 proc. niż przed rokiem.

- Poza tym budowlańcy też powinni kiedyś pójść na urlop i chociażby z tego powodu zawsze - bez względu na pogodę - planujemy spowolnienie prac w sezonie zimowym - zaznaczył Blocher.

W jego opinii, rok 2015 nie będzie jeszcze rokiem gwałtownych wzrostów przychodów firm budowlanych, a dla Budimeksu będzie rokiem stabilizacji wyników.

- Pamiętajmy, że rozstrzygane w ubiegłym roku przetargi drogowe to w znaczącej części zadania w formule "projektuj i buduj". W 2015 będą mogły rosnąć spółki, które w 2014 miały niską bazę, ale dla Budimeksu ubiegły rok był udany pod względem wyników na każdym z poziomów - stwierdził Blocher.

Jak ocenił, ponownego szczytu koniunktury w budownictwie należy spodziewać się w latach 2017-2018, głównie dzięki inwestycjom GDDKiA. Już w 2016 r. produkcja budowlano-montażowa zanotuje solidny wzrost.

Ponadto wśród czynników, które mogą wpływać na przedsięwzięcia w sektorze prywatnym, znajduje się dalszy rozwój sytuacji na Wschodzie, a także koniunktura w polskiej gospodarce.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • fiodor 2015-04-30 18:26:18
    dobrze, że takmi firmom jak budimex będzie się lepiej wiodło. powiedzcie może konkretniej czy myślicie, żę pracownikom też będzie lepiej bo na gowork.pl/opinie_czytaj,194617 jest różnie

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA