PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Szczyt koniunktury w budownictwie spodziewany w 2017 roku

  • wnp.pl
  • 20 kwi 2015 07:57

Ponownego szczytu koniunktury w budownictwie należy spodziewać się w latach 2017-2018, głównie dzięki inwestycjom GDDKiA. Już w 2016 r. produkcja budowlano-montażowa zanotuje solidny wzrost - ocenił dla portalu wnp.pl Dariusz Blocher, prezes Budimeksu. Dodał, że 2015 r. - mimo wcześniejszych prognoz - nie będzie jeszcze rokiem znaczących wzrostów w branży.

REKLAMA

- Nie publikujemy prognoz. Pierwszy kwartał 2015 r. zakończyliśmy zgodnie z naszymi wewnętrznymi planami. Nie należy przy tym w dobrej pogodzie doszukiwać się - jak często jest to robione - powodów do ewentualnych znaczących wzrostów - wskazał prezes.

Dodał, że potwierdzają to w pewien sposób dane dotyczące produkcji budowlano-montażowej za dwa pierwsze miesiące tego roku - okazała się ona wyższa o zaledwie 1 proc. niż przed rokiem.

- Poza tym budowlańcy też powinni kiedyś pójść na urlop i chociażby z tego powodu zawsze - bez względu na pogodę - planujemy spowolnienie prac w sezonie zimowym - zaznaczył Blocher.

W jego opinii, rok 2015 nie będzie jeszcze rokiem gwałtownych wzrostów przychodów firm budowlanych, a dla Budimeksu będzie rokiem stabilizacji wyników.

- Pamiętajmy, że rozstrzygane w ubiegłym roku przetargi drogowe to w znaczącej części zadania w formule "projektuj i buduj". W 2015 będą mogły rosnąć spółki, które w 2014 miały niską bazę, ale dla Budimeksu ubiegły rok był udany pod względem wyników na każdym z poziomów - stwierdził Blocher.

Jak ocenił, ponownego szczytu koniunktury w budownictwie należy spodziewać się w latach 2017-2018, głównie dzięki inwestycjom GDDKiA. Już w 2016 r. produkcja budowlano-montażowa zanotuje solidny wzrost.

Ponadto wśród czynników, które mogą wpływać na przedsięwzięcia w sektorze prywatnym, znajduje się dalszy rozwój sytuacji na Wschodzie, a także koniunktura w polskiej gospodarce.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • fiodor 2015-04-30 18:26:18
    dobrze, że takmi firmom jak budimex będzie się lepiej wiodło. powiedzcie może konkretniej czy myślicie, żę pracownikom też będzie lepiej bo na gowork.pl/opinie_czytaj,194617 jest różnie

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA