PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Szef Hochtiefu zapowiada więcej realizacji na rynku centrów handlowych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 12 sie 2011 10:02

Szef Hochtiefu zapowiada więcej realizacji na rynku centrów handlowych

Henryk Liszka, prezes zarządu Hochtief Polska, prognozuje, że w najbliższych latach zaangażowanie jego spółki w realizację centrów handlowo-rozrywkowych w Polsce znacząco się zwiększy i projekty te będą stanowić ok. 20 proc. zamówień. Obecnie to ok. 9 proc. wszystkich prac Hochitefa. - Na rynku budowlanym obserwujemy sporą aktywność w sektorze obiektów komercyjnych - zauważa Henryk Liszka.

REKLAMA

- Projekty handlowo-rozrywkowe to jeden z bardzo ważnych obszarów naszej działalności. W ciągu ostatnich trzech lat zrealizowaliśmy kilkanaście obiektów tego typu na terenie kraju. Obecnie centra handlowo-rozrywkowe stanowią ok. 9 proc. w naszym portfelu zleceń - mówi Henryk Liszka.

Jak podkreśla, wzrost liczby inwestycji będzie zauważalny przede wszystkim w mniejszych ośrodkach. - Duże miasta powoli zaczynają się nasycać centrami handlowymi. Należy przypuszczać, że w najbliższym czasie więcej z nich będzie powstawać w mniejszych miastach. Ta tendencja widoczna jest zresztą już teraz, co tylko potwierdza zapotrzebowanie na obiekty handlowe w tych lokalizacjach. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że decyzje o rozpoczęciu nowych inwestycji handlowych w najbliższych latach będą uzależnione od sytuacji makroekonomicznej i rozwoju sytuacji na rynkach finansowych - podsumowuje prezes spółki Hochtief Polska.

Hochtief Polska wchodzi w skład jednego z wiodących, międzynarodowych dostawców kompleksowych usług budowlanych. Koncern jest obecny przez swoje spółki zależne i stowarzyszone na najważniejszych rynkach świata: w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, na Bliskim Wschodzie, w Azji oraz w Australii i Oceanii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA