PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ulma Construccion rozwija się w branży komercyjnej

  • wnp.pl
  • 12 sty 2015 09:06

W 2015 r. za koniunkturę w budownictwie będzie przede wszystkim odpowiadało drogownictwo. Drugim pod względem perspektyw sektorem rynku jest natomiast budownictwo energetyczne - ocenił dla portalu wnp.pl Andrzej Kozłowski, prezes Ulma Construccion Polska. Firma wchodzi jednak w kolejne inwestycje z sektora komercyjnego.

REKLAMA

Jak wskazał Kozłowski, 2014 r. z jednej strony był słaby dla spółki pod względem wyników, ale jednocześnie z kilku powodów okazał się przełomowy.

- Zainaugurowaliśmy naszą obecność w segmencie budynków wysokich w Polsce, rozpoczynając z firmą Modzelewski & Rodek kompleksową współpracę przy wznoszeniu wieżowca Q22 w Warszawie. Portfolio naszych referencji wzbogaciło się ponadto o pierwsze duże obiekty przemysłowe - m.in. Elektrownię Kozienice i spalarnię odpadów w Koninie - powiedział prezes.

Dodał, że Ulma zakończyła również proces modernizacji i rozbudowy bazy logistycznej. Do trzech dotychczas działających centrów - w Koszajcu, Poznaniu i Jaworznie - dołączył obiekt w Gdańsku.

- Dopełnienie tych ostatnich zmian stanowiła szeroko zakrojona restrukturyzacja, z którą wiążemy spore nadzieje na usprawnienie wielu procesów biznesowych oraz poprawę standardu obsługi klienta - zaznaczył Kozłowski. W jego opinii, 2015 r. powinien należeć do sektora infrastruktury. Prezes przypomniał, że przez ostatnie półtora roku GDDKiA ogłosiła przetargi na ponad 1000 km dróg, a w 2014 r. podpisała kontrakty na blisko 500 km tras.

Zdaniem Kozłowskiego, drugim, obok infrastruktury, najbardziej perspektywicznym sektorem rynku jest budownictwo energetyczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA