PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Unibep planuje wprowadzić Unidevelopment na giełdę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 gru 2011 14:59

Notowana na GPW grupa budowlana Unibep zamierza wprowadzić na giełdę swoją spółkę deweloperską - Unidevelopment Sp. z o.o. Firma ta działa m.in. na rynku nieruchomości komercyjnych.

REKLAMA

- Rozważamy samodzielny byt giełdowy spółki Unidevelopment. Wydaje się nam, że to bardzo ciekawy plan rozwoju dla tej firmy - powiedział na konferencji prasowej Jan Mikołuszko, prezes zarządu Unibep SA. - Nie zdecydowaliśmy jeszcze, czy Unidevelopment zadebiutowałby na rynku głównym, czy na New Connect. Jednak sprzedaż firmy, na poziomie 100 mln zł, kwalifikuje ją jak najbardziej na rynek główny - podkreślił.

Mikołuszko nie podał dokładnych terminów związanych z upublicznieniem spółki. - Teraz rada nadzorcza musi zatwierdzić ten plan. W niedługim czasie spółka ma zostać przekształcona w spółkę akcyjną - dodał Jan Mikołuszko.

Jak informowaliśmy, w ostatnim czasie zarządu Unibep SA wzmocnił kapitał własny spółki, wspierając jej samodzielny, dynamiczny rozwój - Unidevelopment Sp. z o.o. została właścicielem 100 proc. udziałów w spółkach GN Invest i G81 - powołanej w celu realizacji projektu biurowego przy ulicy Grzybowskiej 81. Wartość rynkowa przejmowanych udziałów to 53 mln zł.

Unidevelopment Sp. z o.o. jest firmą deweloperską, której oferta obejmuje domy jednorodzinne, budynki wielorodzinne, jak i nieruchomości komercyjne. Spółka należy w 100 proc. do Unibep SA. Jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego. Posiada również Certyfikat Dewelopera przyznany przez kapitułę PZPB (Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa).

Unibep to jedna z najszybciej rozwijających się polskich grup budowlanych z ponad 60-letnim doświadczeniem w branży. Spółka koncentruje się na działalności segmencie budownictwa mieszkaniowego, handlowo-usługowego i ogólnego oraz rozwoju eksportu. W ostatnich lat spółka zanotowała ponad 11-krotny wzrost obrotów. W 2010 roku przychody firmy osiągnęły wartość 658 mln zł. Od 8 kwietnia 2008 roku spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA