PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Usługi dostawców materiałów budowlanych nie do przecenienia

  • Autor: propertynews.pl
  • 03 lis 2016 17:30

Usługi dostawców materiałów budowlanych nie do przecenienia SIG, mat. prasowe

Do tej pory budowę najczęściej zlecano wykonawcy, a wykończeniem zajmował się inwestor, który zatrudniał do tego zadania najczęściej lokalnego i taniego fachowca. Z kolei materiałów budowlanych poszukiwano osobno, ponieważ panowało przekonanie, że to tańszy sposób. Na rynku widać jednak nowy trend. Większość klientów indywidualnych i komercyjnych korzysta z usług profesjonalnych dystrybutorów, którzy doradzają, jakie materiały można zamienić na tańsze substytuty, a na jakich nie powinno się nigdy oszczędzać.

REKLAMA

Zapotrzebowanie na materiały budowlane występuje w różnego rodzaju inwestycjach: biurowcach, instytucjach publicznych, zakładach przemysłowych oraz budynkach mieszkalnych. Największą zaletą przy realizacji zamówień staje się więc elastyczność specjalistycznych sklepów i hurtowni, a także uwzględnianie ciągle zmieniających się potrzeb klientów. W porównaniu z marketami, proponują one szeroki zakres usług, jak np. rozładunek i transport na budowę, finansowanie i ubezpieczenie transakcji pomiędzy podmiotami, szkolenia z technik budowlanych i bezpieczeństwa na budowie czy pomoc w znalezieniu sprawdzonych firm budowlanych, wykonawców oraz inwestorów.

Modnym trendem jest ostatnio dbałość o środowisko, dlatego też ekologiczne rozwiązania stały się bardzo pożądane we wszystkich aspektach naszego życia. Wzrost świadomości spowodował, że inwestorzy chętniej przychylają się do budownictwa energooszczędnego. Wybudowanie tradycyjnego budynku może być wprawdzie nawet o 60 tys. tańsze, ale w dłuższej perspektywie ekologiczna inwestycja jest bardziej opłacalna. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na fakt, że utrzymanie takiej nieruchomości jest kilkukrotnie niższe.

Na rynku budynków biurowych już od dłuższego czasu obserwuje się natomiast skupienie na podwyższonych standardach. Kryzys ekonomiczny na świecie wymusił na inwestorach poszukiwanie nowych strategii i innowacyjne podejście do realizacji projektów. Inwestorzy chcą, aby ich budynki były konkurencyjne i nowoczesne, a jednocześnie tańsze w budowie i eksploatacji, niż te sprzed kilku lat.

Wybór materiałów budowlanych to nie tylko trendy i parametry, ale również decyzja o zaufaniu odpowiedniemu dostawcy. Podczas jej podejmowania, generalny wykonawca powinien zwrócić uwagę przede wszystkim na kompleksową obsługę. Sprawdzić warto wiele aspektów, poczynając od oferty, doradztwa technicznego, zaplecza magazynowego, floty samochodowej, aż po terminowość realizowanych zamówień. Użycie podczas budowy nieodpowiednich, często słabej jakości materiałów, czy też opóźnienia w realizacji kolejnych etapów inwestycji, mogą doprowadzić do przestojów i generować bardzo duże straty, co często wiąże się również z karami umownymi. Kluczem jest więc wybór zaufanego i doświadczonego dostawcy, który pomoże w koordynowaniu procesów związanych z realizacją.

  • 1
  • 2

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA