PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wierzyciele znów ratują Polimex

  • Autor: PAP
  • 14 lut 2014 18:07

Wierzyciele Polimeksu-Mostostal zrzekli się uprawnień wynikających z naruszenia przez spółkę umowy z tytułu niezapłaconych odsetek od kredytów, odsetek od wierzytelności obligatariuszy oraz roszczeń zwrotnych z tytułu wypłat z gwarancji wystawionych przez banki-strony umowy - podała spółka w komunikacie.

REKLAMA

Spółka została zobowiązana przez wierzycieli do wykonania tych zobowiązań do 30 kwietnia 2014 r.

Zgoda wierzycieli obejmuje zarówno zobowiązania spółki, których płatność przypadała do dnia 31 stycznia 2014 r. jak i tych, których płatność stawałaby się wymagalna w okresie pomiędzy 31 stycznia a 30 kwietnia 2014 r.

Na początku lutego Polimex-Mostostal informował, że naruszył umowę określającą warunki finansowania spółki przez wierzycieli. Spółka nie zapłaciła całości odsetek od kredytów, wierzytelności obligatariuszy oraz roszczeń zwrotnych z tytułu wypłat z gwarancji wystawionych przez banki, których płatność przypadała do dnia 31 stycznia br.

Pod koniec października 2013 r. Polimex-Mostostal podpisał z bankami i obligatariuszami aneks do umowy w sprawie zasad obsługi zadłużenia finansowego. Zgodnie z aneksem ostateczna data spłaty zadłużenia Polimeksu została przesunięta do 31 grudnia 2019 r. Spłata zadłużenia ma być dokonywana w latach 2016-2019 zgodnie z harmonogramem uzgodnionym z wierzycielami.

Aneks został podpisany z PKO BP, Pekao, BOŚ, BZ WBK, Bankiem Millennium, a także z obligatariuszami posiadającymi wierzytelności z tytułu wyemitowanych przez spółkę obligacji o łącznej wartości nominalnej około 144 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA