PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wniosek o ogłoszenie upadłości Mirbudu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 mar 2016 17:48

Wniosek o ogłoszenie upadłości Mirbudu Fot. Fotolia

Firma Europejska Grupa Zakupowa złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej spółki Mirbud.

REKLAMA

Jak podaje Mirbud, wniosek jest bezzasadny. - W stosunku do Mirbudu nie zachodzi żadna z przesłanek ogłoszenia upadłości przewidziana przez przepisy ustawy. W szczególności firma nie utraciła zdolności do wykonywania swoich wymagalnych zobowiązań pieniężnych - podali przedstawiciele firmy w komunikacie.

Wyjaśniając powody złożenia wniosku, Mirbud wskazuje na spór dotyczący 330 tys. złotych. - Mirbud ocenia działania wnioskodawcy jako próbę wyłudzenia od spółki spełnienia świadczenia oraz wywierania nacisku na spółce poprzez składanie w złej wierze wniosku o ogłoszenie upadłości celem spełnienia świadczenia - informuje zarząd firmy deweloperskiej.

Europejska Grupa Zakupowa w styczniu br. wystawiła faktury, które zdaniem Mirbudu są bezpodstawne. Z tego względu nie zostały zapłacone. 

Zarząd spółki złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA