PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wniosek o upadłość Awbud

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 paź 2015 10:54

Wniosek o upadłość Awbud Fot. Fotolia

Spółka Dar-Inwest Usługi Remontowo Budowlane Dariusz Wiśniewski zgłosiła do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej firmy Awbud. Jak twierdzi wykonawca, zgłoszenie jest bezzasadne.

REKLAMA

Wniosek został złożony 22 września br. - Emitent skieruje do sądu wniosek o oddalenie wniosku Dariusza Wiśniewskiego jako w całości bezzasadnego - podano w komunikacie.

- Dariusz Wiśniewski składając wniosek o ogłoszenie upadłości emitenta działa w złej wierze. Wniosek został złożony wyłącznie w celu wymuszenia na Emitencie wycofania roszczeń o zapłatę kar umownych i odszkodowania na łączną kwotę 487,7 tys. złotych, które Emitent zgłosił wobec Dariusza Wiśniewskiego jako podwykonawcy w sytuacji nienależytego wykonania przez Dariusza Wiśniewskiego umowy podwykonawczej oraz w związku z odstąpieniem od niej przez emitenta z winy Dariusza Wiśniewskiego - informuje Awbud.

Łączne wierzytelności, jakie we wniosku zawarła spółka Dariusza Wiśniewskiego, mają wynosić prawie 195 tys. złotych. Jak twierdzi Awbud, koszty te zostały rozliczone poprzez potrącenie z odszkodowań, jakich firma domaga się od spółki Dariusza Wiśniewskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA