PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wnioskodawca upadłości Polimeksu ukarany przez sąd

  • wnp.pl
  • 14 sty 2015 08:17

Sąd oddalił wniosek firmy Elektron-Inwestycje ze Świętochłowic o upadłość likwidacyjną Polimeksu-Mostostalu. Dodatkowo sąd nakazał spółce opublikowanie w ogólnopolskiej prasie oświadczenia, w którym poda, że działała w złej wierze i nie miała podstaw do złożenia wniosku o upadłość Polimeksu.

REKLAMA

Elektron-Inwestycje wniosek o upadłość likwidacyjną Polimeksu pod koniec października 2014 r. Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy ze względu na brak legitymacji procesowej oddalił wniosek 13 stycznia 2015 r.
- Niejednokrotnie informowaliśmy, że sukcesywnie będziemy spłacać nasze zobowiązania wobec wierzycieli handlowych. To jest jeden z naszych głównych celów - podkreśliła cytowana w komunikacie Joanna Makowiecka-Gaca, wiceprezes Polimeksu.

- Nie pozwolimy natomiast szantażować się wnioskami o upadłość firmom, którym pieniądze się nie należą albo też sama wierzytelność jest sporna. Jesteśmy zadowoleni, że sąd podzielił nasze zdanie i argumentację - zaznaczyła.

Wiceprezes stwierdziła, że firmy wykorzystują fakt, iż złożenie wniosku o upadłość niewiele kosztuje. Dodatkowo - jak wskazała Makowiecka-Gaca - firmy te uważają, że to doskonałe narzędzie w walce o pieniądze, nawet te nienależne.

- Nic bardziej mylnego, co pokazuje chociażby wyrok sądu. Polimex-Mostostal rozmawia, negocjuje ze swoimi wierzycielami, pseudowierzycielom nie damy się zastraszyć - powiedziała wiceprezes.

- Oddalenie wniosku i jego uzasadnienie jednoznacznie świadczy o tym, że sąd upadłościowy nie jest organem rozpatrującym kwestie spornych wierzytelności - dodała.

Polimex podał, że sąd nakazał Elektron-Inwestycje publikację w ogólnopolskiej prasie oświadczenia o następującej treści: "Wnioskodawca Elektron-Inwestycje sp. z o.o. z siedzibą w Świętochłowicach oświadcza i przyznaje, że działając w złej wierze złożyła w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy wniosek o ogłoszenie upadłości Polimex-Mostostal S.A. nie mając ku temu podstaw."

Ponadto sąd zasadził koszty postępowania, w tym koszty zastępstwa procesowego od wnioskodawcy na rzecz Polimeksu. Wyrok sądu nie jest prawomocny.

Dotychczas złożono ok. 40 wniosków o ogłoszenie upadłości Polimeksu-Mostostalu. Większość została umorzona przez sądy lub wierzyciele sami decydowali się na ich wycofanie.

Również we wtorek 13 stycznia Polimex poinformował, że wniosek o upadłość likwidacyjną złożyła kolejna spółka. Tym razem jest to Integra z Krakowa, której wniosek wpłynął do sądu 31 grudnia 2014 r.

- Polimex zamierza podjąć działania prawne zmierzające w szczególności do umorzenia postępowania o ogłoszenie upadłości - zakomunikował Polimex.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA