PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

WSP Enviro łączy się z WSP Polska

  • Autor: Propertynews.pl
  • 19 sty 2015 17:12

WSP Enviro, świadczące usługi doradcze w zakresie środowiska i zrównoważonego rozwoju, z dniem 15 stycznia 2015 zostało oficjalnie włączone w strukturę firmy inżynieryjnej WSP Polska. Prawne połączenie podkreśla dążenie WSP do wielobranżowego i w pełni zintegrowanego projektowania.

REKLAMA

Marka WSP Enviro działa w zakresie doradztwa w procesie inwestycyjnym, z zakresu środowiska i zrównoważonego rozwoju. Obecnie pod szyldem WSP Polska, Działy Środowiskowy oraz Dział Zrównoważonego Rozwoju  będą świadczyć swoim klientom usługi, od audytów środowiskowych, poprzez rekultywacje terenów zanieczyszczonych, do certyfikacji BREEAM i LEED oraz symulacji zużycia energii w budynku.

- Połączenie wpisuje się w globalną strategię WSP, która dąży do rozwoju przez integrację i oferowanie pełnego wachlarza usług, w tym także usług środowiskowych oraz związanych ze zrównoważonym rozwojem. Dostrzegamy taką potrzebę również w Polsce, stąd dla usprawnienia działalności naszej firmy, oficjalnie się łączymy - powiedział Hugues Millet, dyrektor zarządzający WSP Polska.

- Zapewniamy, że pod względem codziennego funkcjonowania firmy, połączenie nic nie zmienia dla naszych dotychczasowych klientów - ten sam zespół świadczy te same usługi na tym samym, wysokim poziomie - dodaje Łukasz Warzec, szef Działu Środowiskowego w WSP Polska.

Tylko w 2014 roku Dział Środowiskowy przeprowadził około 60 projektów dla największych firm deweloperskich oraz globalnych liderów wśród firm wynajmujących powierzchnie magazynowe w Polsce. Dział Zrównoważonego Rozwoju WSP ma na swoim koncie w 2014 roku około 15 projektów audytów energetycznych i certyfikacji, takich jak certyfikacje BREEAM Parku Rozwoju w Warszawie dla Echo Investment, Quattro Business Park w Krakowie dla Grupy BUMA, czy FASHION HOUSE Outlet Centre w Moskwie i St Petersburgu dla FASHION HOUSE Group.

Przykładem projektu WSP, reprezentującego korzyści płynące z wielobranżowej współpracy, jest rozbudowa Atrium Promenada w Warszawie. Dział Środowiskowy przeprowadza terenowe prace geologiczno-inżynierskie i geotechniczne, z których wnioski służą działom instalacji sanitarnych i elektrycznych. Z kolei w Sterlinga Business Center w Łodzi, projekty instalacji sanitarnych i elektrycznych wykonane przez inżynierów WSP, dzięki właściwemu doborowi rozwiązań w budynku i efektywnej eksploatacji, przyczyniły się do uzyskania certyfikatu BREEAM In-Use w procesie przeprowadzonym przez Dział Zrównoważonego Rozwoju.

- Oprócz prowadzenia procesów certyfikacji budynków, wcześniej projektowanych przez zespoły instalacyjne WSP, obecnie wspólnie pracujemy nad projektami z wykorzystaniem symulacji energii, oświetlenia i komfortu termicznego w budynku. Taka symulacja jest cennym narzędziem projektowym do podejmowania decyzji wpływających na eksploatację budynku w przyszłości. W tym kontekście połączenie WSP Enviro z WSP Polska jest nie tylko oficjalnym przypieczętowaniem istniejącej już współpracy, ale także potwierdzeniem, że zagadnienia środowiskowe i zrównoważonego rozwoju są integralną częścią procesu projektowego, na każdym etapie - dodała Ewa Kowalska-Ocneanu, szef Działu Zrównoważonego Rozwoju.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA