PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wzrost produkcji w budownictwie

  • Autor: PAP
  • 17 kwi 2014 15:01

W budownictwie produkcja rdr. w marcu 2014 r. rosła we wszystkich działach - poinformował w czwartek Główny Urząd Statystyczny.

REKLAMA

GUS podał, że w stosunku do marca 2013 roku wzrost ten wyniósł: w jednostkach specjalizujących się we wznoszeniu obiektów inżynierii lądowej i wodnej - 48,6 proc., w jednostkach zajmujących się głównie robotami budowlanymi specjalistycznymi - 21,7 proc., a w podmiotach, których podstawowym rodzajem działalności jest wznoszenie budynków - 11,7 proc.

Z kolei w porównaniu z lutym w jednostkach, których podstawowym rodzajem działalności są roboty związane z budową obiektów inżynierii lądowej i wodnej produkcja wzrosła o 21,7 proc., w przedsiębiorstwach realizujących głównie roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków - o 19,5 proc., a w wykonujących roboty budowlane specjalistyczne - o 10,7 proc.

W I kwartale produkcja budowlano-montażowa była o 10,6 proc. wyższa niż w analogicznym okresie 2013 roku, kiedy notowano spadek o 15,1 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA