PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wzrost produkcji w budownictwie

  • Autor: PAP
  • 17 kwi 2014 15:01

W budownictwie produkcja rdr. w marcu 2014 r. rosła we wszystkich działach - poinformował w czwartek Główny Urząd Statystyczny.

REKLAMA

GUS podał, że w stosunku do marca 2013 roku wzrost ten wyniósł: w jednostkach specjalizujących się we wznoszeniu obiektów inżynierii lądowej i wodnej - 48,6 proc., w jednostkach zajmujących się głównie robotami budowlanymi specjalistycznymi - 21,7 proc., a w podmiotach, których podstawowym rodzajem działalności jest wznoszenie budynków - 11,7 proc.

Z kolei w porównaniu z lutym w jednostkach, których podstawowym rodzajem działalności są roboty związane z budową obiektów inżynierii lądowej i wodnej produkcja wzrosła o 21,7 proc., w przedsiębiorstwach realizujących głównie roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków - o 19,5 proc., a w wykonujących roboty budowlane specjalistyczne - o 10,7 proc.

W I kwartale produkcja budowlano-montażowa była o 10,6 proc. wyższa niż w analogicznym okresie 2013 roku, kiedy notowano spadek o 15,1 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA