PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Z galerii do biur, z handlu do ochrony. Technologie w nowej roli

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 02 lut 2018 11:11

Z galerii do biur, z handlu do ochrony. Technologie w nowej roli fot. Pixabay

Używane dotychczas przy wsparciu sprzedaży rozwiązania technologiczne okazują się bardziej uniwersalne. Znajdują bowiem coraz częściej zastosowanie w bezpieczeństwie obiektów handlowych, a nawet biurowych.

REKLAMA

Chodzi m.in. o wykorzystanie tzw. info kiosków do komunikacji w przypadku zagrożenia czy efektów analizy trackingu do zabezpieczenia przed ewentualnymi kradzieżami.

Do niedawna zapewnienie bezpieczeństwa w obiektach handlowych opierało się na skuteczności pracowników ochrony fizycznej, a rozwiązania technologiczne istniały jedynie w opowieściach, jak to jest „za granicą”, gdzie np. w dużej galerii ze sklepami koordynacją ochrony zajmują się najwyżej dwie osoby. Sytuacja zmieniła się nie tylko, gdy doszło do spowodowanego wprowadzeniem minimalnej stawki godzinowej podwyższenia kosztów pracy, ale także wraz z coraz większym upowszechnianiem technologii wspierających sprzedaż w punktach handlowych.

- Technologia bardzo znacząco wpisała się w architekturę budynków użyteczności publicznej. Możemy z łatwością skorzystać z dobrodziejstw rozwiązań w wielu aspektach mających z reguły wpływ na użyteczność oraz bezpieczeństwo – mówi Paweł Świć ze specjalizującej się w nowych technologiach na użytek doświadczenia konsumenckiego (tzw. Customer Experience) firmy Nanovo. I wymienia kilka rozwiązań, które znajdują coraz szersze zastosowanie w bezpieczeństwie, a dotąd kojarzone były wyłącznie z funkcjami informacyjnymi czy komunikacyjnymi, a także np. ze wsparciem sprzedaży.

Info kioski

Paweł Świć wskazuje np. tzw. info kioski czyli służące głównie do nawigacji wewnętrznej, wyposażone w ekran, interaktywne punkty informacyjne, jakie znajdują się w galeriach handlowych czy dużych obiektach biurowych. Zwraca uwagę na ich wielofunkcyjność. - Ich zadaniem, a więc tzw. wayfinderów, nie jest wyłącznie prezentowanie mapy galerii, ponieważ mają również funkcje, które wpisują się w poprawę bezpieczeństwa oraz dbałość o wysoką jakość obsługi galerii. Podchodząc do ekranu i wybierając menu bezpieczeństwa, możemy wezwać ochronę galerii czy też bezpośrednio połączyć się z odpowiednimi służbami na wypadek zagrożenia – mówi Paweł Świć.

Możliwość takiego wykorzystania infokiosku to – zdaniem Marcina Ancuty – eksperta od bezpieczeństwa z RR Security - w przypadkach zagrożenia - narzędzie do szybszego podjęcia działań skutkujących zapobieżeniem popełnieniu czynu zabronionego bądź ujęciem jego sprawcy: - Na szybkość podejmowanych działań wpłynie posiadanie wiedzy o miejscu pobytu pracowników w danej chwili, dzięki czemu możliwe będzie skierowanie ich w zagrożone miejsce, zwłaszcza, gdy zawiadomi się tych, którzy znajdują się właśnie w najbliższej okolicy – mówi Marcin Ancuta, zastrzegając, że taki sposób korzystania z infokiosków to „pieśń przyszłości”.

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA