PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zmiany na szczytach Skanska

 • Autor: PropertyNews.pl
 • 17 sty 2018 08:45

Zmiany na szczytach Skanska Piotr Janiszewski, dotychczasowy prezes spółki Skanska Polska

Skanska podejmuje kompleksową restrukturyzację działalności, aby poprawić rentowność - podała spółka w komunikacie. Firma dokona również wielu zmian organizacyjnych - na szczeblu zarządczym. Piotra Janiszewskiego - dotychczasowego prezesa spółki Skanska Polska - który odchodzi z firmy, zastąpi Magnus Persson.

REKLAMA

Piotr Janiszewski związany jest ze Skanska od 1997 roku. Ostatnio pełnił funkcję prezesa spółki, a wcześniej wiceprezesa, odpowiedzialnego za jej działalność operacyjną. Podczas niemal 20-letniej kariery w Skanska przeszedł drogę zawodową od menadżera projektu, przez dyrektora jednego z oddziałów, po prezesa, wiceprezesa i dyrektora budownictwa inżynieryjnego.

Magnus Persson obejmie stanowisko 17 stycznia br. Nowy szef biznesu budowlanego Grupy Skanska w Polsce jest związany z grupą od 20 lat. W 2000 roku był bezpośrednio zaangażowany w realizację jednej z pierwszych inwestycji biurowych w Polsce – biurowca Atrium w Warszawie. Magnus Persson ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu dużych projektów inżynierskich oraz w zarządzaniu biznesem budowlanym.

Do Skanska w Polsce Magnus dołączył w październiku 2016 roku i pełnił funkcję wiceprezesa wykonawczego odpowiedzialnego za budownictwo ogólne oraz za rozwój biznesu.

- Chciałbym podziękować Piotrowi Janiszewskiemu za jego wieloletnią współpracę ze Skanska i powitać Paula Hewinsa i Magnusa Perssona na ich nowych stanowiskach - powiedział Anders Danielsson, prezes i dyrektor generalny Skanska.

To jedna z licznych zmian w zespole menedżerów wysokiego szczebla Skanska. Rozpoczęto przegląd zarządzania grupą w celu zmniejszenia kosztów i zwiększenia efektywności organizacyjnej. Nowy zespół tworzą: Anders Danielsson, Caroline Fellenius-Omnell, Richard Kennedy, Claes Larsson, Kirsi Mettälä. Członkowie poprzedniego zespołu kierowniczego - Pierre Olofsson, Veronica Rörsgård, Peter Wallin i Christel Åkerman - opuścili Skanska.

- Chcę serdecznie powitać członków nowego zespołu. Nie mogę się doczekać wspólnej pracy, aby stworzyć bardziej dochodową Skanska. Chciałbym również serdecznie podziękować Pierre'owi Olofssonowi, Veronice Rörsgård, Christel Åkerman i Peterowi Wallinowi za ich ciężką pracę w Skanska - powiedział Anders Danielsson.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • GW 2018-01-17 22:12:42
  Co nie udaje się już Wam ogrywać Inwestorów na własną korzyść, inwestycje na wojsku już nie dla Was, nie tak łatwo z ustawianiem tematów ? ciekawe kiedy ktoś zweryfikuje ich realizacje, które nie miały nic wspólnego z projektem na jakim wygrywali zamówienia ... i kary za karami na inwestycjach... ile straty w tym roku w zeszłym ponad 200 mln a jak teraz 300 mln straty ?
 • Hieronim. 2018-01-17 15:39:05
  Skanska? to ci frajeros od remontu Niemodlińskiej w Opolu?? Powinni im przywalić taką karę za opóźnienia żeby się nie pozbierali.
 • Xxx 2018-01-17 14:55:59
  Nie umieli przynosic zysku to ich wymienili o to tu chodzi bardzo głupia firma robią pranie mózgu pracownikom

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA