Na rynku mieszkaniowym wkrótce zacznie się polowanie na okazje. To gra dla sprytnych i cierpliwych inwestorów. Z czasem będą pojawiać się coraz ciekawsze szanse inwestycyjne. Zwłaszcza, że rentowność wynajmu na rynku mieszkań w ostatnich miesiącach sukcesywnie rośnie - wynika z wypowiedzi ekspertów, których dziennikarze PropertyNews.pl poprosili o wskazówki, w jakie mieszkania i apartamenty, za ile i gdzie zlokalizowane, warto dziś inwestować w Polsce. Ich wypowiedzi przedstawimy w serwisie #Apartamentyinwestycyjne.

W serwisie przedstawimy wiele danych, które mogą być przydatne dla inwestorów. Choćby takie, że według badań NBP z 2021 r. około 50 proc. mieszkań na rynku wtórnym było kupowanych w celach inwestycyjnych. Na rynku pierwotnym dane publikowane przez deweloperów pozwalają się domyślać, że obecnie jest to między 70 proc., a 85 proc. Dużo? Dlaczego opłaca się inwestycja w nieruchomości mieszkaniowe? Odpowiedzi w naszym serwisie, w którym przeczytamy m.in., że  rentowność inwestycji w mieszkanie sukcesywnie rośnie w ostatnich miesiącach. Wzrost rentowności wynika z dynamicznego wzrostu stawek czynszów, które urosły przeciętnie o 28 proc. r/r.

Czy jednak inwestycja w mieszkanie jest atrakcyjniejsza niż inne formy lokowania kapitału, takie jak np. depozyty bankowe czy obligacje detaliczne? Takie wyliczenia też pokażemy.

Kolejny dylemat związany z inwestowaniem na rynku mieszkań dotyczy typu nieruchomości. Jak wypadają inwestycje w condo i aparthotele w porównaniu z mieszkaniami na wynajem? Jakie są stopy zwrotu? Czym łatwiej zarządzać? O tym wszystkim w naszym serwisie.

Przewodnik po inwestowaniu na rynku nieruchomości i apartamentów wakacyjnych w Polsce to  materiały na temat:

- atrakcyjność inwestycyjna rynku mieszkań i apartamentów wakacyjnych i rentowność inwestycji;

- najnowsze dane o sektorze mieszkań i apartamentów inwestycyjnych w Polsce;

- wywiady z szefami spółek deweloperskich w Polsce;

- gorące lokalizacje na rynku mieszkań inwestycyjnych i apartamentów condo;

- ceny transakcyjne;

- finansowanie - dostępność i warunki kredytów dla inwestorów na zakup nieruchomości;

- zarządzanie portfelem nieruchomości mieszkaniowych – co oferuje rynek – korzyści, zagrożenia i wiele innych.

Zapraszamy do lektury.

Condohotele w całej Polsce. Zobacz najnowsze inwestycje