• Amazon wstrzymuje budowę trzech biurowców oraz centrum konferencyjnego Helix.
  • Decyzja wiąże się z największą w historii firmy redukcją etatów oraz ponowną oceną potrzeb biurowych pod kątem pracy zdalnej.

Jak informuje Bloomberg, Amazon wstrzymuje budowę swojej drugiej siedziby w pobliżu Waszyngtonu, co zbiega się z największą w historii firmy redukcją zatrudnienia i ponowną oceną potrzeb biurowych pod kątem pracy zdalnej.

Szef nieruchomości Amazona John Schoettler uspokoił, że firma pozostanie zaangażowana w Arlington w Wirginii. Do 2030 r. Amazon zobowiązał się wydać 2,5 mld dolarów i zatrudnić ok. 25 tys. pracowników.

Amazon wstrzymuje budowę trzech biurowców oraz centrum konferencyjnego Helix. Firma zamierza ponownie ocenić swoje potrzeby biurowe pod kątem pracy zdalnej.

Jednak budowa największego projektu nieruchomościowego internetowego giganta z pewnością zmartwi lokalnych deweloperów, a także pracowników budowlanych i usługowych, którzy liczą na szybką ekspansję Amazona.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl