PARTNERZY PORTALU

ARP we współpracy z MARR sfinansuje budowę biurowców w Krakowie

ARP we współpracy z MARR sfinansuje budowę biurowców w Krakowie
Fot. Shutterstock
  • Autor: PropertyNews.pl/ARP
  • Dodano: 08 lis 2018 11:14

Agencja Rozwoju Przemysłu podpisała z Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego umowę pożyczki. Z przekazanych środków MARR sfinansuje budowę centrum produkcyjno-biurowego z lokalami usługowymi oraz dróg dojazdowych i wewnętrznych. Inwestycja będzie zlokalizowana na terenie Parku nad Drwiną w Krakowie. Jej szacowana wartość to ponad 50 mln zł.

  • Autor: PropertyNews.pl/ARP
  • Dodano: 08 lis 2018 11:14

- Wspieramy przedsiębiorców w wielu obszarach, między innymi poprzez udzielanie decyzji na prowadzenie działalności w strefach czy aktywność pożyczkową. Ważne jest dla nas także kreowanie odpowiedniego otoczenia rynku, bo to od niego zależą warunki rozwoju lokalnych firm. Dlatego chętnie współpracujemy z regionalnymi instytucjami i parkami naukowo-technologicznymi. Efektem tej współpracy jest podpisana właśnie umowa z Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego. Cieszę się, że dzięki udzielonemu finansowaniu pośrednio będziemy mieli udział w planowanej przez MARR inwestycji w rozbudowę Parku Nad Drwiną. Szczególnie, że jej beneficjentami są przedsiębiorcy – powiedział Paweł Kolczyński, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Zlokalizowany w Krakowie Park nad Drwiną to prawie 1000 m kw. powierzchni biurowej, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów. Obszarem zarządza Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Rozwój Business Parku nad Drwiną, jednego z trzech parków przemysłowych zarządzanych przez MARR, był jednym z głównych zadań, jakie postawiłem sobie do realizacji. Nowe obiekty, które powstaną dzięki pożyczce z ARP, pozwolą na lepsze wykorzystanie naszych nieruchomości. Chcemy, aby obok firm logistycznych znalazły tam swoje miejsce przedsiębiorstwa produkcyjne. Pośrednio ta inwestycja przyczyni się także do zwiększenia zysków spółki, które są przeznaczane na realizację celów statutowych, czyli wsparcie przedsiębiorców z Małopolski ­– podkreślił Jan Pamuła, prezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Podpisane porozumienie jest efektem współpracy z regionalnymi instytucjami rozwoju. Do tej pory ARP S.A. porozumienia o współpracy podpisała m.in. z Krakowskim Parkiem Technologicznym, Rzeszowską Agencją Rozwoju Regionalnego, Agencją Rozwoju Pomorza, Wrocławską Agencją Rozwoju Regionalnego czy Fundację Rozwoju Śląska. Ich celem jest podejmowanie wspólnych działań polegających na pozyskaniu nowych inwestorów oraz przekazywaniu informacji o możliwościach inwestycyjnych w połączeniu z finansowaniem ARP S.A. Umowa pożyczki podpisana z Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. jest przykładem finalizacji poprzedzającego ją listu intencyjnego. Zgodnie z jej założeniami ARP S.A. przeznaczy środki w wysokości ponad 50 mln zł na rozbudowę centrum usługowo-biurowego w Parku nad Drwiną w Krakowie.

Oprócz działalności pożyczkowej ARP S.A. wspiera również rozwój miast średnich w zakresie budowy odpowiedniej infrastruktury. W czerwcu br. spółka uruchomiła Program Fabryka, w ramach którego w wybranych miastach powstanie ok. 300 tys. m kw. powierzchni biurowej. Pierwszym miastem zakwalifikowanym do programu był Radom. Zostanie tam zrewitalizowana dawna Fabryka Broni. To właśnie od niej otrzymał nazwę cały program. Do Programu Fabryka dołączyły Stalowa Wola, Mielec i Zamość.

 


WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)


Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.233.217.106
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!