Bajka Pana Kleksa to duży projekt interdyscyplinarny, w którym spotyka się nauka, kultura i zabawa. Zamiast tradycyjnych metod kształcenia, Bajka Pana Kleksa ma dostarczać dzieciom, rodzicom i nauczycielom możliwości twórczego eksperymentowania. Koncepcja ogólnego charakteru przestrzeni, wystrój wnętrz, scenariuszy edukacyjnych i ekspozycji nawiązywać ma do słynnej trylogii Jana Brzechwy poświęconej przygodom Pana Kleksa. Projekt zlokalizowany jest w budynkach dawnej Fabryki Porcelany w Katowicach.

Głównym trzonem Bajki Pana Kleksa jest stała ekspozycja bazująca na trylogii o przygodach Pana Kleksa. Ekspozycja przygotowana jest przez Fabrykę Dekoracji, znane i cenione studio specjalizujące się w tworzeniu centrów nauki i nowoczesnych placówek muzealnych. Fabryka jest autorem m.in. wystawy „Na tropie Tomka” dla Muzeum Śląskiego w Katowicach, wystawy „Przyroda” w Centrum Nauki Experyment w Gdyni oraz otwartej w listopadzie wystawy „W Polsce Króla Maciusia” w Muzeum Polin w Warszawie.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU (62%) JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL