Bałtyk wyższy nie będzie


W połowie czerwca na najwyższej kondygnacji biurowca Bałtyk, będącego integralną częścią konceptu Roosevelta 22, zawisła wiecha. Postępuje również komercjalizacja. 40 proc. powierzchni zyskała już najemców.
Bałtyk osiągnął już docelowe 66 metrów i 16 kondygnacji (plus trzy podziemne) oraz ostateczną formę z powierzchnią 30 650 mkw.
Powstający w centrum Poznania budynek będzie mieścić w swoim wnętrzu nie tylko biura, ale także restauracje, kawiarnie, klub muzyczny i centrum fitnessu. Nieregularna bryła Bałtyku zaprojektowana została przez holenderskie biuro architektoniczne MVRDV we współpracy z polskimi architektami NO Natkaniec Olechnicki Architekci. Bałtyk inspirowany jest poznańskim modernizmem w najlepszym wydaniu, zwłaszcza uznawanym za ikonę tego stylu - Okrąglakiem autorstwa Marka Leykama. Już dziś można obserwować budynek układający się w nieregularną, górującą nad centrum bryłę, która z każdego punktu miasta wygląda inaczej.
- Powieszenie tradycyjnej wiechy to bardzo ważny moment w harmonogramie realizacji inwestycji, który podkreśla regularność i planowość procesu, a jednocześnie jest jednodniowym świętem zaangażowanego zespołu pracowników i partnerów. Obecnie mamy ponad 40proc. wynajętej powierzchni, 7 podpisanych kontraktów, w najbliższych dniach zrealizujemy kolejne 2 umowy. Jesteśmy w trakcie kilku zaawansowanych procesów komercjalizacyjnych. Jeśli je sfinalizujemy, budynek będzie wynajęty na poziomie 90proc. – mówi Michał Włodarczyk, partner Garvestu, jednego z inwestorów Bałtyku.
Przestrzeń nie tylko dla biznesu
Jako część Rossevelta 22 Bałtyk ma stać się miejscem tętniącym życiem, w którym biznes zostanie połączony z designem, kreatywną rozrywką i nowymi technologiami. Pomiędzy biurowcem zaprojektowanym przez holenderską pracownię MVRDV specjalizującą się w tzw. multifunctional buildings, a zabytkowym budynkiem XIX-wiecznej Concordii Design powstanie Podwórko. Będzie sercem nowego konceptu, w którym czas będą mogli spędzić nie tylko pracownicy biurowca, ale także goście, przechodni i mieszkańcy Poznania.
Podczas przerwy w pracy, na biznesowy lub towarzyski lunch można będzie skorzystać z wielu różnorodnych propozycji kulinarnych w koncepcie Roosevelta 22 m.in. z restauracji Concordia Taste w zupełnie nowej aranżacji czy Bagiel & Friends. Na najwyższym piętrze powstanie klub jazzowy z muzyką na żywo i niezwykłą panoramą miasta. Aby ułatwić gościom poruszanie się po koncepcie Rossevelta 22 powstaje specjalna mobilna aplikacja, która jest w fazie testowania. Dzięki niej będzie można sprawdzić ile wolnych miejsc zostało na powiązanych z Roosevelta 22 parkingach, pracownicy budynku jednym kliknięciem zawiadomią o usterkach i zlecą ich naprawę, a także zarezerwują stolik na lunch i spotkania biznesowe. Darmowe Wi-Fi umożliwi korzystanie z aplikacji gościom, którzy będą mogli sprawdzić kulturalną ofertę na dany dzień. Kolejne funkcje aplikacji są w opracowaniu – poszerzenie jej funkcjonalności będzie zależne od potrzeb kolejnych najemców.
Zakończenie budowy inwestycji planowane jest na pierwszą połowę 2017 roku.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)
Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.