Projekt Henning Larsen powstał we współpracy z BBGK Architekci z Warszawy i A2P2 Architekci z Gdańska. Drugie i trzecie miejsce trafiły odpowiednio do MVRDV i Studio Paola Vigano.

Umowa na opracowanie koncepcji zabudowy została podpisana pomiędzy inwestorem a pracownią Henning Larsen 15 marca, podczas wiodących targów nieruchomości MIPIM w Cannes.

Proponowany projekt wielofunkcyjny daje realną szansę, aby Stocznia Cesarska stała się integralną częścią miasta. - Różnorodność budynków w połączeniu z dobrze zbilansowaną mieszanką funkcjonalną wzbogaci miejski charakter dzielnicy i jednocześnie wpłynie pozytywnie na możliwość ich komercjalizacji – mówi Maximilian Mendel z REAS, jeden z członków Komisji ds. Jakości.

Rewitalizacja terenu Stoczni Cesarskiej 
to projekt obejmujący obszar 
16 hektarów w sercu Młodego Miasta 
w Gdańsku.

Właścicielami terenów dawnej Stoczni Cesarskiej są firmy Re-Vive i Alides. Re-Vive działa na rynku od 2009 roku i buduje osiedla mieszkaniowe, obiekty biurowe. Alides jest częścią Maes Group. Firma zarządza nieruchomościami, realizuje projekty deweloperskie.

Więcej o inwestycji na propertydesign.pl

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl