- Dynamiczny rozwój gospodarczy Wrocławia wspierany jest przez bardzo aktywny sektor nowoczesnych usług dla biznesu. Wrocław jest trzecim co wielkości w Polsce ośrodkiem firm BPO/SSC. Z danych ABSL wynika, że międzynarodowe centra usług dla biznesu z kapitałem zagranicznym zatrudniają w stolicy Dolnego Śląska ok. 23,7 tys. specjalistów. Miasto znajduje się na liście najlepszych na świecie lokalizacji pod projekty outsourcingowe zajmując 62. pozycję w rankingu Tholons. Rozwój struktur firm już działających we Wrocławiu oraz wejścia nowych podmiotów generują zapotrzebowanie na nowe powierzchnie biurowe i sprzyjają dużej aktywności deweloperów - komentuje Katarzyna Krokosińska, starszy konsultant w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych i Reprezentacji Najemcy, JLL.

Po rekordowym 2014 r., kiedy podpisano umowy najmu na 95,4 tys. mkw., wrocławski rynek biurowy nadal rejestruje bardzo wysoki popyt. W pierwszych trzech kwartałach 2015 wynajęto 78 tys. mkw. (wzrost o 36 proc. r-d-r), a prognozy na koniec 2015 oraz 2016 są pozytywne.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU (56%) JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL