• Warszawska siedziba Cushman & Wakefield otrzymała certyfikat WELL na poziomie GOLD.
 • Certyfikaty przyznaje International WELL Building Institute (IWBI).
 • Poparty badaniami naukowymi WELL Building Standard to system, który pozwala tworzyć obiekty wspierające ludzi.
 • Certyfikaty potwierdzają oceny funkcjonalności obiektów na poziomie brązowym, srebrnym, złotym lub platynowym.

WELL Building Standard to system certyfikacji budynków oparty o ocenę ich funkcjonowania.

Łączy w sobie najlepsze praktyki w zakresie projektowania i budownictwa z opracowaniami naukowymi.

Certyfikacja WELL bazuje na badaniach poświęconych odkrywaniu zależności pomiędzy budynkami, w których spędzamy ok. 90 procent naszego czasu, a ich wpływem na zdrowie i samopoczucie osób w nich przebywających.

WELL jest efektem siedmiu lat współpracy z wybitnymi lekarzami, naukowcami i specjalistami branżowymi.

Certyfikat WELL, uzyskany przez warszawski oddział Cushman & Wakefield, jest potwierdzeniem, że zdrowie i samopoczucie naszych pracowników są dla nas priorytetem. Z wielką dumą dołączamy do grona firm, których biura znajdują się w najbardziej uznanych i prestiżowych lokalizacjach. Stale wprowadzamy nowe udogodnienia. Staramy się zapewniać optymalne warunki do pracy, by nasze biuro było bezpieczne, przyjazne i komfortowe – komentuje Krzysztof Misiak, MRICS, Executive Partner, Head of Poland.

Siedzibę firmy Cushman & Wakefield w Warszawie oceniono w jedenastu kategoriach, dotyczących funkcjonowania budynku.

Istotne parametry to m.in.:

 • powietrze,
 • woda,
 • odżywianie,
 • światło,
 • ruch,
 • komfort termiczny,
 • dźwięk,
 • użyte materiały,
 • umysł,
 • społeczność,
 • innowacje

Finalna ewaluacja pozwoliła na potwierdzenie, że biuro spełnia wszystkie wymagania WELL umożliwiające uzyskanie certyfikatu na poziomie GOLD.

Procedura certyfikacji była ściśle powiązana z procesem projektowym, dotyczącym naszej nowej siedziby w Warszawie.

Już na etapie podpisywania umowy najmu musieliśmy uwzględnić wytyczne WELL.

Następnym etapem było projektowanie przestrzeni.  Wymagało szczególnej uwagi ze względu na bardzo rygorystyczne wytyczne certyfikacji.

W trakcie budowy oraz wyposażania biura musieliśmy dodatkowo sprawdzać każdy element aranżacji. Wdrożyliśmy nowe polityki HR oraz procedury administracyjne, które wraz z aranżacją przestrzeni, pomogły nam stworzyć komfortowe środowisko pracy. Projekt trwał kilka lat, ale jesteśmy przekonani, że było warto, ponieważ wspólnie zbudowaliśmy miejsce, w którym „chce się być” – mówi Mariola Bitner, Head of Workplace Strategy Poland, Cushman & Wakefield.

Do potrzeb pracowników firma podchodzi z ciekawością i uważnością. Uwzględniając przy tym ich dobrostan w dwóch aspektach:

 • fizycznym,
 • psychicznym.

Holistyczne podejście do pracownika jest nam niezwykle bliskie. Certyfikacja WELL jest potwierdzeniem naszych działań w kierunku realizacji tego podejścia w praktyce. Ogromnie się cieszę, że wspólnie tworzymy środowisko pracy, które ma pozytywny wpływ na zdrowie, samopoczucie i efektywność naszych pracowników – komentuje Magdalena Szczygieł, HR Business Partner, Human Resources, Cushman & Wakefield.

Już na etapie projektowania nowego biura forma doradcza pomyślała, by było ono przyjazne dla pracowników.

Dlatego zwrócono uwagę na to, aby otoczenie służące do pracy było pozbawione elementów rozpraszających uwagę i miało pozytywny wpływ na użytkowników.

W przestrzeni biurowej zapewniliśmy komfort akustyczny, aby zminimalizować szkodliwy hałas dochodzący z zewnątrz. W celu zapewnienia dobrego samopoczucia naszych pracowników zadbaliśmy również o komfort termiczny i odpowiednie oświetlenie – podsumowuje Joanna Buczkowska, Dyrektor Działu Administracji, Cushman & Wakefield.

W proces certyfikacji zaangażowana była firma WSP. 

Firma wsparła Cushman & Wakefield w przygotowaniach do certyfikacji.

Prowadziliśmy proces certyfikacji koordynując prace całego zespołu. Zapewnialiśmy wsparcie WELL Accredited Professional. Uczestniczyliśmy i pomagaliśmy w tworzeniu polityk i procedur zgodnych z wymaganiami WELL, weryfikowaliśmy proponowane rozwiązania i omawialiśmy z zespołem projektowym i klientem najlepsze podejście do poszczególnych obszarów w certyfikacji - mówi Ewa Kowalska-Ocneanu, szefowa działu zrównoważonego rozwoju, WSP.

Wspierała ona Cushman & Wakefield podczas całego procesu. 

Asystowaliśmy asesorowi WELL z IWBI przy wykonywaniu pomiarów i audycie końcowym. Wyjaśnialiśmy przedłożoną ewidencję oraz prowadziliśmy korespondencję z IWBI – podsumowuje Ewa Kowalska-Ocneanu, szefowa działu zrównoważonego rozwoju, WSP.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl