• W pierwszym kwartale 2021 roku LEO Pharma wynajęła 1,5 tys. mkw. powierzchni na dziesiątym piętrze Wave.
  • Biura ciągle pełnią bardzo ważną rolę w procesie rozwoju biznesu.
  • W transakcji wynajmu doradzali konsultanci z CBRE.

Główną siedzibą LEO Pharma jest Dania. Na całym świecie firma zatrudnia obecnie 6 tys. osób obsługujących 92 miliony pacjentów w 130 krajach.

W pierwszym kwartale 2021 roku firma wynajęła 1 500 mkw. powierzchni na dziesiątym piętrze Wave, gdzie uruchomiła globalne centrum usług biznesowych.  Teraz dorzuca do tego kolejne 1,8 tys. mkw. W związku z rozwojem na rynku polskim, firma zwiększa liczbę stanowisk pracy z dotychczasowych 100 do 225, aby umożliwić wzrost poszczególnych obszarów działalności w latach 2022 – 2024.

– Od momentu rozpoczęcia naszej działalności w Gdańsku minął już prawie rok. Decyzja o uruchomieniu globalnego centrum usług biznesowych okazała się strzałem w dziesiątkę i spełniła nasze oczekiwania zarówno w kontekście dostępu do nowoczesnej przestrzeni biurowej, jak również możliwości poszerzenia zespołu o nowych, uzdolnionych pracowników. W ramach realizacji naszych strategicznych celów, będziemy dalej budować jedno z najbardziej wydajnych i efektywnych centrów usługowych, które ma zapewniać najlepsze w swojej klasie wsparcie dla biznesu oraz naszych pracowników – mówi Klaas Venborg, Vice President, Global Business Service Center, LEO Pharma.

– Wynajęcie dodatkowej powierzchni przez LEO Pharma to dla nas nie tylko ogromny dowód zaufania, ale również potwierdzenie, że obrana przez nas strategia w pełni się sprawdza. Mamy nadzieję, że zrównoważone i nowoczesne powierzchnie w Wave pomogą naszemu partnerowi z sukcesem realizować dalsze plany związane z lokalnym rynkiem – mówi Eliza Jamrozik, negocjator ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska w regionie CEE.

– Podczas poszukiwania odpowiedniej lokalizacji dla LEO Pharma postawiliśmy na budynek Wave. Jednym z głównych kryteriów wyboru był aspekt ESG, który jest bliski zarówno LEO Pharma, nam jako doradcy oraz deweloperowi obiektu, firmie Skanska. Wave to projekt integrujący społeczność użytkowników, pozytywnie oddziaływający na bezpośrednie otoczenie, spełniający bardzo wyśrubowane normy w zakresie jakości powietrza i oświetlenia, stawiający na optymalizację kosztów eksploatacyjnych poprzez monitoring mediów i urządzenia niskoemisyjne. To po prostu przyjazne miejsce do pracy, podnoszące efektywność pracowników, idealnie wpisujące się w strategię działań ESG naszego klienta – mówi Mariusz Wiśniewski, szef Biura CBRE w Trójmieście, Dyrektor w Dziale Powierzchni Biurowych CBRE.

Zielona fala z certyfikatami

Inwestycja Skanski została zaprojektowana i zrealizowana zgodnie z zasadami ESG, a jej wpływ na środowisko naturalne jest mniejszy, niż w przypadku referencyjnych budynków. Odpowiedzialne zarządzanie i świadome użytkowanie obiektu pozwala na zaoszczędzenie ponad 40 proc. wody. Z kolei zużycie energii można zredukować aż o 1/3. Budynek korzysta wyłącznie z energii elektrycznej wyprodukowanej ze źródeł odnawialnych. Znajduje się tu również centrum współdzielonej mobilności, City Hub, które wspiera alternatywne środki transportu i pozwala zmniejszyć ruch samochodowy w najbliższej okolicy.

Wave, Skanska
Wave, Skanska

Budynek został niedawno wyróżniony prestiżowym certyfikatem WELL Core & Shell na poziomie Gold. To pierwsza taka certyfikacja na rynku trójmiejskim. WELL kładzie duży nacisk na odpowiednią wentylację oraz filtrację powietrza w pomieszczeniach, utrzymywanie właściwej wilgotności, jakość wody czy odpowiednie oświetlenie. Rozwiązania niezbędne do uzyskania certyfikatu zapewniają komfort fizyczny i psychiczny użytkowników budynku. Biurowiec Wave posiada również certyfkaty LEED Core & Shell oraz WELL Health-Safety Rating. Otrzymanie tego ostatniego daje pewność, że powierzchnie biurowe w Wave są w pełni bezpieczne dla najemców.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl