PARTNERZY PORTALU

Biurowy Nowy Rynek D pod skrzydłami MVGM

Biurowy Nowy Rynek D pod skrzydłami MVGM
Eastnine AB współpracuje z MVGM w Poznaniu. Fot. mat. pras.
  • Autor: PropertyNews.pl
  • Dodano: 17 cze 2022 07:06

Eastnine AB powierzyło MVGM zarządzanie swoją pierwszą inwestycją w Polsce, mowa o Nowy Rynek D w Poznaniu.

  • Autor: PropertyNews.pl
  • Dodano: 17 cze 2022 07:06
  • MVGM powiększył swój portfel biurowy o kolejne 39 tys. mkw.
  • Firma przejęła w zarządzanie Nowy Rynek D – nowoczesny biurowiec należący do szwedzkiej firmy Eastnine AB.
  • Nowy Rynek D jest piątą już inwestycją w Poznaniu, którą zarządza MVGM.

Eastnine AB, szwedzka firma działająca w branży nieruchomości, koncentrująca się na nowoczesnych i zrównoważonych obiektach biurowych oraz logistycznych, to nowy podmiot na polskim rynku. Na początku maja br. spółka nabyła od Skanska jeden z budynków wchodzących w skład kompleksu Nowy Rynek w Poznaniu i tą transakcją zapoczątkowała swoją działalność inwestycyjną w Polsce. Zarządzanie zakupioną nieruchomością powierzyła MVGM.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Umowa z Eastnine AB, który wybrał nas jako partnera do swojej pierwszej inwestycji w Polsce, to dla nas duży sukces, ale jednocześnie najlepsze potwierdzenie kompetencji MVGM w obszarze zarządzania nieruchomości biurowymi. Zdobywane przez lata doświadczenie przekuwamy w jakość świadczonych usług, dzięki czemu nasze portfolio wzbogaca się o najnowocześniejsze budynki biurowe w kraju. Z satysfakcją dołączyliśmy do niego Nowy Rynek D – obiekt nowoczesny, z ogromnym potencjałem do dalszego rozwoju – oraz zaproponowaliśmy właścicielowi kompleksowe rozwiązania zarządcze, które wdrożymy w tej nieruchomości zgodnie z przyjętą strategią - komentuje Łukasz Mazurczak, dyrektor zarządzający MVGM w Polsce.

W ramach podpisanej umowy MVGM dostarczy całościowy proces zarządczy dla nieruchomości, obejmujący obok standardowego zarządzania m.in. usługi z zakresu asset management, księgowości, raportowania oraz ESG, marketingu i project management.  

Biurowiec Nowy Rynek D, będący częścią wielofazowego projektu, został oddany do użytku w czerwcu 2021 roku. Nieruchomość oferuje 39 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowo-handlowej i jest w 96% skomercjalizowana. Głównym najemcą obiektu jest platforma zakupowa Allegro, która zajmuje 26 tys. mkw. powierzchni. Swoje biura mają też tutaj m.in. Rockwool i Arvato.  Budynek posiada certyfikaty WELL Health-Safety Rating i „Obiekt bez barier”. Inwestycja ubiega się także o uzyskanie certyfikacji w systemach LEED Core & Shell oraz WELL Core & Shell.

 - MVGM i Eastnine AB łączą wspólne wartości, takie jak dbałość o środowisko naturalne, innowacyjne podejście do nieruchomości oraz mocne ukierunkowanie na nowoczesne, niskoemisyjne biura. Poznański biurowiec Nowy Rynek D został zaprojektowany i wybudowany w ramach standardów ESG, a my planujemy dalej rozwijać to miejsce zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, zapewniając przy tym najwyższy komfort pracy osobom w nim przebywającym - dodaje Katarzyna Jaśkiewicz, dyrektor działu nieruchomości biurowych i magazynowych, MVGM.

Kompleks Nowy Rynek docelowo dostarczy ponad 100 000 mkw. i będzie się składał z pięciu budynków o różnej funkcjonalności. Trzy z nich z nich są już w użytkowaniu, w tym budynek D, którym zarządza MVGM. Wyróżnikiem całego projektu będzie centralny plac miejski. W ramach projektu zadbano również o zielone wyspy z roślinnością i małą architekturę. Jest to także jedyne miejsce w Poznaniu, gdzie powstał chodnik z zielonego betonu oczyszczającego powietrze.

Inwestycja Nowy Rynek znajduje się w otoczeniu parków, na granicy dzielnic Wilda i Stare Miasto, przy jednym z najważniejszych skrzyżowań w mieście. W zasięgu krótkiego spaceru mieści się Stary Browar – znane centrum handlu, edukacji i sztuki, a nieco dalej Międzynarodowe Targi Poznańskie, kampusy wyższych uczelni i Stary Rynek. Położenie w ścisłym centrum miasta pozwala na pełne korzystanie z bogatej oferty handlowo – usługowej, gastronomicznej, kulturalnej oraz bazy hotelowej miasta.

MVGM w Poznaniu zarządza także biurowcami Okrąglak i Kwadraciak oraz dwoma parkami magazynowymi.


WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)


Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.200.40.195
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!