Pierwszy rok wspólnej działalności okazał się niezwykle pracowity i owocny.

Dyrektor Zarządzający CA Immo w Polsce, Andrzej Mikołajczyk tak podsumowuje pierwszy rok wspólnej działalności: „To nie był najłatwiejszy rok. Połączenie firm wymaga zadbania o wiele aspektów organizacyjnych, niezwiązanych bezpośrednio z działalnością podstawową. Tym bardziej oceniam, że wyniki osiągnięte w 2011 roku są nadzwyczaj zadowalające, a nowe CA Immo Poland, korzystające z synergii dwóch silnych graczy, jest jednym z niekwestionowanych liderów rynku nieruchomości w Polsce."

Największą transakcją w portfelu biurowym CA Immo było przedłużenie umowy najmu 2,6 tys. mkw. z firmą Shell, która zdecydowała się pozostać w budynku Business Center Bitwy Warszawskiej do co najmniej 2017 roku. Łącznie w biurowcu przy ulicy Bitwy Warszawskiej podpisano przedłużenia umów najmu na ponad 4 tys. mkw.

W Warszawskim Centrum Finansowym, które od marca 2011 jest również siedzibą nowego CA Immo, największą transakcją była umowa z kancelarią prawniczą DLA Piper Wiater przedłużającą najem 2,3 tys. mkw. Kolejne znaczące transakcje to umowa na 1,9 tys. mkw. z liderem sektora spirytusowego, spółką Wyborowa SA, która zdecydowała się pozostać w budynku na kolejne pięć lat oraz powiększenie o dodatkowe 1,9 tys. mkw. siedziby Kompanii Piwowarskiej, która przedłużyła najem do 2017 roku. Wśród nowych najemców biurowca pojawiły się międzynarodowe koncerny Halliburton i Alstom, biuro maklerskie JP Morgan, a także fiński dostawca energii, firma Fortum. Łącznie w ubiegłym roku Warszawskie Centrum Finansowe podpisało umowy najmu na ponad 13 tys. mkw. powierzchni biurowej.

W Warsaw Towers dwie najbardziej znaczące umowy zostały podpisane z dotychczasowymi najemcami. Firma Procter & Gamble powiększyła obecną powierzchnię najmu o dodatkowe 1,4 tys. mkw. Natomiast Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych SA zdecydowała się pozostać w biurowcu na kolejne pięć lat i przedłużyła najem 1,8 tys. mkw. Warsaw Towers zyskał również trzech nowych najemców, którzy łącznie wynajęli blisko 700 mkw. Dzięki ostatnim transakcjom budynek dysponuje w obecnej chwili jedynie powierzchniami handlowymi, natomiast powierzchnie biurowe są wynajęte w 100 proc.

Sienna Center po modernizacji zdobyła pięciu nowych najemców. Największe umowy zostały podpisane z międzynarodowym doradcą Rödl & Partner na ponad 1,6 tys. mkw. oraz z firmą Neinver, która wynajęła 1,1 tys. mkw. Pozostali nowi najemcy to Coris zajmujący się assistance i likwidacją szkód, Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia (SAZ) oraz Instytut Rozwoju Biznesu zajmujący się doradztwem i szkoleniami, którzy łącznie wynajęli 1,8 tys. mkw. Również dotychczasowi najemcy Sienna Center, Stowarzyszenie Filmowców Polskich oraz Wirtualna Polska, docenili zalety budynku przedłużając najem 600 mkw. oraz 500 mkw.

Także Saski Crescent cieszył się powodzeniem wśród najemców. Francuska firma Bull działająca w sektorze telekomunikacyjnym podpisała jedną z największych transakcji w portfelu CA Immo, wynajmując blisko 2,5 tys. mkw. powierzchni. Pozostali nowi najemcy budynku, firmy Weatherford i Ace European Group oraz restauracja Tavola wynajęli ponad 1000 mkw. Dotychczasowi najemcy przedłużyli umowy na łącznie 800 mkw.

W sąsiednim biurowcu Saski Point, długoletni najemca Chartis Europe SA przedłużył, a także powiększył powierzchnię najmu do 1,4 tys. mkw .
W dwóch pozostałych inwestycjach biurowych CA Immo, Współnej 47/49 oraz Poleczki Business Park, wolumen transakcji opiewał łącznie na 7 tys. mkw., z czego najbardziej znaczącą była umowa podpisana z jedną z czołowych na rynku polskim firm budowlanych PORR Polska SA, która wynajęła 2 tys. mkw. przy ul. Poleczki.

Dział CA Immo odpowiedzialny za inwestycje magazynowe również zaliczył pierwszy rok wspólnej działalności do niezwykle udanych. W parku logistycznym Europolis Park Błonie wśród nowych najemców pojawiły się takie firmy, jak Telekomunikacja Polska SA, która wynajęła ponad 6,5 tys. mkw., koncern IBM oraz Cool Marketing SA. Park zyskał też dwóch najemców z branży spożywczej, polską spółkę Tajfun oraz portugalską firmę Primores. Do sukcesów CA Immo należy również zaliczyć kolejne przedłużenie umowy z wieloletnim najemcą Parku, firmą Europapier - Impap, która w budynku nr 10 zajmuje 15 tys. mkw. powierzchni magazynowej.

W drugim parku należącym do inwestora CA Immo, Europolis Park Poland Central, jedną z najbardziej znaczących transakcji było wynajęcie 5,2 tys. mkw. powierzchni magazynowej firmie Kuehne + Nagel z branży spedycyjno-logistycznej oraz rozszerzenie umowy z firmą Integer, zajmującą się kolportażem materiałów reklamowych, która łącznie wynajmuje 10,7 tys. mkw. w budynku A3.

W Polsce do portfela CA Immo należy obecnie siedem biurowców, dwa parki biurowe oraz dwa parki magazynowe - łącznie ponad pół miliona metrów kwadratowych powierzchni najmu.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl