PARTNERZY PORTALU

California na horyzoncie. Najnowocześniejszy polski inkubator o krok bliżej realizacji

California na horyzoncie. Najnowocześniejszy polski inkubator o krok bliżej realizacji
California Inc., wizualizacja koncepcji
  • Autor: PropertyNews.pl/KPT
  • Dodano: 29 sty 2018 11:48

Kielecki Park Technologiczny robi kolejny krok do budowy najnowocześniejszego inkubatora w kraju. Ogłoszono przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej inkubatora California.

  • Autor: PropertyNews.pl/KPT
  • Dodano: 29 sty 2018 11:48

Oferty można składać do 14 lutego. Przetarg dotyczy wykonania projektów-budowlanego i wykonawczego, przedmiarów robót, kosztorysu inwestorskiego, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót we wszystkich branżach. Ponadto wykonawca odpowiadać będzie za architekturę wyposażenia i wystrój wnętrz, a także zagospodarowanie terenu oraz projekty niezbędnych sieci i przyłączy oraz innych niezbędnych projektów do zlecenia wykonania inwestycji „pod klucz”. Zwycięska firma pełnić będzie także nadzór autorski.

Jeszcze w ubiegłym roku złożony został wniosek o warunki zabudowy. Projekt budowy inkubatora doskonale wpisuje się w plany związane z inwestycją Miejskiego Zarządu Dróg - połączeniem skrzyżowania ulic Zagnańskiej i Witosa z ul. Olszewskiego, a w kolejnym etapie z ul. Hubalczyków. Inkubator California stanąć ma w bezpośrednim sąsiedztwie ronda, które powstanie u zbiegu ulic Olszewskiego i Witosa. Budynek będzie mieć ponad 14 tysięcy metrów kwadratowych oraz sześć kondygnacji wraz z podziemnym parkingiem dla ponad 200 samochodów. Co ważne, obiekt ma być wielofunkcyjny, a także ekologiczny, wybudowany z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii z zakresu architektury, budownictwa oraz zarządzania nieruchomością. Oprócz nowoczesnych powierzchni biurowych, znajdą się tam przestrzenie do nawiązywania biznesowych relacji - konferencyjna, coworkingowa i mentoringowa, a także zaplecze laboratoryjne i socjalne.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

California Inc. ma być miejscem w głównej mierze dedykowanym start-upom, młodym firmom z innowacyjnymi pomysłami. Część budynku przeznaczona będzie dla funduszy inwestycyjnych działających w otoczeniu okołobiznesowym. Ostatnie piętro w całości stworzy strefę sportowo-rekreacyjną.

Koszt inwestycji to 85 mln zł. Park na ten cel chce pozyskać dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Budowa ruszyć ma w pierwszej połowie 2019 roku i potrwa ponad dwa lata.


WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • nho 2018-01-30 07:38:50
    może ktoś rozhuśta gospodarkę kielecką.. ale na to potrzeba czasu

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 35.168.110.128
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!