PARTNERZY PORTALU

Cavatina Holding z redukcją zapisów w ofercie obligacji

Cavatina Holding z redukcją zapisów w ofercie obligacji
Cavatina Holding o ostatnich obligacjach. Fot. mat. pras.
  • Autor: PropertyNews.pl
  • Dodano: 27 cze 2022 14:57

Cavatina Holding przygotowała redukcję zapisów w ofercie obligacji.

  • Autor: PropertyNews.pl
  • Dodano: 27 cze 2022 14:57
  • Cavatina Holding uplasowała w ofercie publicznej 3,5-letnie obligacje o wartości 40 mln zł.
  • W ofercie złożono zapisy o wartości 63,4 mln zł, a stopa redukcji wyniosła około 37 proc.
  • Cavatina Holding zaoferowała w ramach serii P2022B obligacje o wartości nominalnej 1 tys. zł.

- Bardzo dziękujemy wszystkim inwestorom, którzy złożyli zapisy na obligacje, dzięki czemu alokacja walorów zakończyła się wyraźną redukcją. Sukces ostatniej emisji, podobnie jak nasza wcześniejsza aktywność w zakresie pozyskiwania finansowania bankowego i obligacyjnego, pozwoli nam kontynuować wzrost portfolio realizowanych projektów. Zgromadzone kompetencje umożliwiają nam przemyślany rozwój każdego z projektów oraz ich sprzedaż w optymalnym momencie. Potwierdzają to podpisane w ostatnich dniach umowy przedwstępne sprzedaży projektów Carbon Tower, Ocean Office Park A oraz Tischnera Office o szacunkowej wartości 139,3 mln euro. Finalizacja transakcji sprzedaży tych trzech budynków, które oferują ponad 66 tys mkw. i są wynajęte w 90% planowana jest do końca listopada 2022 r.- mówi Daniel Draga, wiceprezes zarządu Cavatina Holding.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Cavatina Holding zaoferowała w ramach serii P2022B obligacje o wartości nominalnej 1 tys. zł i oprocentowaniu bazującym na WIBOR 6M powiększonym o marżę 6 proc. Inwestorzy złożyli zapisy na 63 411 obligacji, co oznacza 37 proc. redukcję. Papiery dłużne jednego z największych deweloperów powierzchni biurowych w Polsce trafią do ok. 696 inwestorów. Kupon będzie wypłacany co pół roku. Dzień Emisji obligacji przewidziany jest na 30 czerwca 2022, a obligacje zadebiutują na rynku Catalyst w lipcu 2022 r. gdzie notowane są już obligacje spółki serii E, E1 oraz P2022A.

Funkcję organizatora emisji pełni Michael / Ström Dom Maklerski S.A., zaś funkcję doradcy prawnego Kancelaria Gessel.

Była to druga emisja w ramach programu obligacji prowadzona na podstawie prospektu zatwierdzonego przez KNF 10 stycznia 2022 r. pozwalającego na emitowanie zabezpieczonych obligacji o łącznej wartości do 200 mln zł. W pierwszej emisji w ramach tego programu, która została przeprowadzona w pierwszym kwartale 2022 r spółka uplasowała obligacje serii P2022A o wartości ponad 40 mln zł.

Cavatina Holding to notowany na GPW, jeden z największych polskich deweloperów biurowych. Spółka kontynuuje proces dywersyfikacji źródeł finansowania, mający na celu wsparcie realizacji strategicznego celu Grupy, czyli osiągnięcia 1 mln mkw. portfela inwestycji w 2025 r. Oprócz ustanowionego we wrześniu programu obligacji do 200 mln zł, w ramach którego przeprowadzana została obecna emisji, w grudniu 2021 r. spółka ustanowiła nowy, bezprospektowy program emisji obligacji do kwoty 200 mln zł, które mogą być oferowane wybranym inwestorom kwalifikowanym.


WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)


Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.239.4.127
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!