Co-working coraz mocniej zaznacza swoją obecność na rynku biurowym w Polsce. - Dwa lata temu firmy co-workingowe zajmowały ok. 40 tys. mkw. biur w Polsce, a obecnie już 100 tys. mkw. Dla porównania, popyt na powierzchnie biurowe ze strony sektora bankowego i IT to ok. 400 tys. mkw. - podkreśla Charles Taylor, Head of Poland, Cushman & Wakefield. - Może nie jest to jeszcze branża, która jest potentatem na rynku biurowym, ale jej zapotrzebowanie na takie powierzchnie systematycznie rośnie – dodaje. 

Ewelina Kałużna, członek zarządu, Leasing and Asset Management Director, Skanska Property Poland podkreśla wagę tego trendu dla rozwoju sektora biurowego. - To zjawisko, które dzieje się na naszych oczach. Przyglądamy się mu i analizujemy, jak może wpływać na całą branżę - mówi. - Rynek staje się coraz bardziej dojrzały, o czym świadczy wejście takich potentatów jak WeWork - działającej w ponad 20 krajach międzynarodowej sieci co-workingowej.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL